Fakultní nemocnice Hradec Králové

17. 1. 2012 8:47
Fakultní nemocnice Hradec Králové je největším zdravotnickým zařízení v Královehradeckém kraji. Spadá pod ministerstvo zdravotnictví.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Fakultní nemocnice Hradec Králové patří k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale i v celé České republice.

Podle pacientů byla v roce 2011 na druhém místě v hodnocení mezi fakultními nemocnicemi.

Na 23 klinikách s více než 1500 lůžky je každý rok hospitalizováno přes 40 tisíc pacientů, z nichž kolem čtyřiceti procent je operováno. Ambulantně je v nemocnici ošetřeno okolo půl milionu pacientů.

Současným ředitelem je Roman Prymula.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy