Fakultní nemocnice Hradec Králové

17. 1. 2012 8:47
Fakultní nemocnice Hradec Králové je největším zdravotnickým zařízení v Královehradeckém kraji. Spadá pod ministerstvo zdravotnictví.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Fakultní nemocnice Hradec Králové patří k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale i v celé České republice.

Podle pacientů byla v roce 2011 na druhém místě v hodnocení mezi fakultními nemocnicemi.

Na 23 klinikách s více než 1500 lůžky je každý rok hospitalizováno přes 40 tisíc pacientů, z nichž kolem čtyřiceti procent je operováno. Ambulantně je v nemocnici ošetřeno okolo půl milionu pacientů.

Současným ředitelem je Roman Prymula.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Soud EU: Poláci musí ověřit nezávislost orgánu, který rozhoduje o penzionování soudců

Polský nejvyšší soud musí ověřit nezávislost svého nového kárného orgánu, který má rozhodovat o penzionování soudců. Stanovil to v úterý Soudní dvůr Evropské unie, na který se s žádostí o stanovisko obrátila polská justice.

Nové kolegium rozhoduje spory týkající se snížení důchodového věku soudců polského nejvyššího soudu. Soud EU v červnu konstatoval, že zákon stanovující jejich odchod do penze na 65 let je v rozporu s unijním právem. Varšava již loni zákon částečně upravila a někteří penzionovaní soudci se vrátili do práce. Část z nich však zpět přijata nebyla a o jejich sporech rozhoduje právě kárné kolegium.

Zdroj: ČTK
Další zprávy