Aukro.cz

19. 10. 2011 15:04
Aukro.cz je největším tuzemským internetovým aukčním domem. Je několikanásobným vítězem ankety Křišťálová Lupa nebo Obchodník roku v kategorii internetového obchodování.
Milan Kučera, Aukro.cz
Milan Kučera, Aukro.cz | Foto: Allegro group

Aukro.cz je největším tuzemským internetovým aukčním domem; v prosinci roku 2010 dosáhl portál dvou milionů registrovaných uživatelů.

Je několikanásobným vítězem ankety Křišťálová Lupa a opakovaným držitelem titulu Obchodník roku v kategorii internetového obchodování.

Portál zpočátku sloužil hlavně soukromým osobám, postupně se však zvyšoval počet profesionálních prodejců zboží; začalo tak ubývat klasického formátu aukcí a stále častěji se tak na Aukru nakupuje pomocí formátu "Kup teď!".

Aukro.cz vzniklo v roce 2003 jako součást polské skupiny Allegro. Od roku 2011 je potom součástí jejího holdingu působícího v České republice a na Slovensku (jeho součástí jsou například portály Heureka.cz, AukroCity.cz nebo otomoto.cz). Konkrétním provozovatelem je společnost Allegro Group CZ, s.r.o.

V roce 2008, po pěti letech své existence, dosáhlo Aukro jednoho milionu uživatelů, spustilo věrnostní program a zároveň získalo ocenění v anketě Křišťálová Lupa v kategorii "Internetové obchodování" - to následně zopakovalo i v letech 2009 a 2010, kdy také získalo v soutěži Obchodník roku první místo mezi internetovými obchody.

Vedení společnosti:

Výkonný ředitel - David Vychytil
Obchodní ředitel - Martin Skopálek
Finanční ředitel - Jan Mikulka
Marketingová ředitelka - Alexandra Poláková
Manager zákaznického servisu - Lucia Popesková
HR manager - Iva Vlasáková

Sídlo má společnost Aukro od počátku ve Zlíně.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy