Rezidenční bydlení

17. 2. 2012 11:39
Pod pojmem rezidenční bydlení se skrývají nejčastěji luxusní nové byty v atraktivní lokalitě, které se v porovnání s další nabídkou realitních kanceláří vyznačují nadstandardním vybavením.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Penta Investments

Pod pojmem rezidenční bydlení se skrývají nejčastěji luxusní nové byty v atraktivní lokalitě, které se v porovnání s další nabídkou realitních kanceláří vyznačují nadstandardním vybavením. Rezidenční byty byly dříve synonymem luxusu a výsadou movitých zákazníků, v poslední době se však čím dál tím více přibližují požadavkům většinové poptávky.

Rezidenční developerské projekty nabízí moderní architektonické zpracování budovy a často také nespočet dalších služeb, které se v nabídce klasických bytových domů příliš neobjevují. Patří mezi ně například recepce, která zvyšuje bezpečnost celého objektu, ale i soukromé fitness centrum nebo wellness. Nabídka služeb tak často připomíná spíše hotel než bytový dům. Samozřejmostí je u rezidenčních projektů skvělá občanská vybavenost a dobrá dostupnost do centra města.

Luxusní byty z této kategorie představují také velmi žádané zboží pro ty, kteří se rozhodli investovat do oblasti realit. Právě nákup nemovitosti je dobrým východiskem pro uchování přebytkových financí, které umožňují nákup bytu za hotové. Tímto způsobem se lze účinně bránit proti vzrůstající inflaci, která momentálně hrozí téměř všem evropským státům. Nejen že majitel v nemovitosti uloží své finance, navíc může koupený byt nabídnout k dalšímu pronájmu a tím vlastní zisk znásobit.

Standardy rezidenčního bydlení se drží nejmodernějších trendů, které nároční zákazníci většinou vyžadují. Proto se lze téměř bezvýhradně spolehnout na kvalitní vybavení v podobě podlah z masivního dřeva, oken vyhovujících ekologickým požadavkům a luxusní kuchyňské linky i zařízené koupelny. Právě tato jistota staví rezidenční bydlení vysoko nad typické novostavby, kde je cílem stavební firmy co nejvíce ušetřit. To vše se však samozřejmě odrazí ve výsledné ceně bytu.

Čím dál častěji lze také narazit na nízkoenergetické, nebo dokonce pasivní byty. Právě ekologické bydlení totiž patří mezi nejaktuálnější světové trendy v oboru stavebnictví a realit.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy