Rezidenční bydlení

17. 2. 2012 11:39
Pod pojmem rezidenční bydlení se skrývají nejčastěji luxusní nové byty v atraktivní lokalitě, které se v porovnání s další nabídkou realitních kanceláří vyznačují nadstandardním vybavením.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Penta Investments

Pod pojmem rezidenční bydlení se skrývají nejčastěji luxusní nové byty v atraktivní lokalitě, které se v porovnání s další nabídkou realitních kanceláří vyznačují nadstandardním vybavením. Rezidenční byty byly dříve synonymem luxusu a výsadou movitých zákazníků, v poslední době se však čím dál tím více přibližují požadavkům většinové poptávky.

Rezidenční developerské projekty nabízí moderní architektonické zpracování budovy a často také nespočet dalších služeb, které se v nabídce klasických bytových domů příliš neobjevují. Patří mezi ně například recepce, která zvyšuje bezpečnost celého objektu, ale i soukromé fitness centrum nebo wellness. Nabídka služeb tak často připomíná spíše hotel než bytový dům. Samozřejmostí je u rezidenčních projektů skvělá občanská vybavenost a dobrá dostupnost do centra města.

Luxusní byty z této kategorie představují také velmi žádané zboží pro ty, kteří se rozhodli investovat do oblasti realit. Právě nákup nemovitosti je dobrým východiskem pro uchování přebytkových financí, které umožňují nákup bytu za hotové. Tímto způsobem se lze účinně bránit proti vzrůstající inflaci, která momentálně hrozí téměř všem evropským státům. Nejen že majitel v nemovitosti uloží své finance, navíc může koupený byt nabídnout k dalšímu pronájmu a tím vlastní zisk znásobit.

Standardy rezidenčního bydlení se drží nejmodernějších trendů, které nároční zákazníci většinou vyžadují. Proto se lze téměř bezvýhradně spolehnout na kvalitní vybavení v podobě podlah z masivního dřeva, oken vyhovujících ekologickým požadavkům a luxusní kuchyňské linky i zařízené koupelny. Právě tato jistota staví rezidenční bydlení vysoko nad typické novostavby, kde je cílem stavební firmy co nejvíce ušetřit. To vše se však samozřejmě odrazí ve výsledné ceně bytu.

Čím dál častěji lze také narazit na nízkoenergetické, nebo dokonce pasivní byty. Právě ekologické bydlení totiž patří mezi nejaktuálnější světové trendy v oboru stavebnictví a realit.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy