Rezidenční bydlení

17. 2. 2012 11:39
Pod pojmem rezidenční bydlení se skrývají nejčastěji luxusní nové byty v atraktivní lokalitě, které se v porovnání s další nabídkou realitních kanceláří vyznačují nadstandardním vybavením.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Penta Investments

Pod pojmem rezidenční bydlení se skrývají nejčastěji luxusní nové byty v atraktivní lokalitě, které se v porovnání s další nabídkou realitních kanceláří vyznačují nadstandardním vybavením. Rezidenční byty byly dříve synonymem luxusu a výsadou movitých zákazníků, v poslední době se však čím dál tím více přibližují požadavkům většinové poptávky.

Rezidenční developerské projekty nabízí moderní architektonické zpracování budovy a často také nespočet dalších služeb, které se v nabídce klasických bytových domů příliš neobjevují. Patří mezi ně například recepce, která zvyšuje bezpečnost celého objektu, ale i soukromé fitness centrum nebo wellness. Nabídka služeb tak často připomíná spíše hotel než bytový dům. Samozřejmostí je u rezidenčních projektů skvělá občanská vybavenost a dobrá dostupnost do centra města.

Luxusní byty z této kategorie představují také velmi žádané zboží pro ty, kteří se rozhodli investovat do oblasti realit. Právě nákup nemovitosti je dobrým východiskem pro uchování přebytkových financí, které umožňují nákup bytu za hotové. Tímto způsobem se lze účinně bránit proti vzrůstající inflaci, která momentálně hrozí téměř všem evropským státům. Nejen že majitel v nemovitosti uloží své finance, navíc může koupený byt nabídnout k dalšímu pronájmu a tím vlastní zisk znásobit.

Standardy rezidenčního bydlení se drží nejmodernějších trendů, které nároční zákazníci většinou vyžadují. Proto se lze téměř bezvýhradně spolehnout na kvalitní vybavení v podobě podlah z masivního dřeva, oken vyhovujících ekologickým požadavkům a luxusní kuchyňské linky i zařízené koupelny. Právě tato jistota staví rezidenční bydlení vysoko nad typické novostavby, kde je cílem stavební firmy co nejvíce ušetřit. To vše se však samozřejmě odrazí ve výsledné ceně bytu.

Čím dál častěji lze také narazit na nízkoenergetické, nebo dokonce pasivní byty. Právě ekologické bydlení totiž patří mezi nejaktuálnější světové trendy v oboru stavebnictví a realit.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Kreml uvítal Bidenův návrh prodloužit smlouvu o omezení jaderných zbraní o pět let

Kreml uvítal čtvrteční vyjádření Bílého domu, že nový americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní, zvané Nový START. Smlouva podepsaná v roce 2010 v Praze omezuje počet jaderných hlavic rozmístěných na nosičích na nejvýše 1550 na každé straně, ale její platnost vyprší 5. února, připomněla agentura AP.

"Můžeme jedině uvítat politickou vůli prodloužit tento dokument," řekl v pátek novinářům mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov podle agentury AFP. Nicméně dodal, že "vše záleží na detailech tohoto návrhu" a na tyto podrobnosti Moskva čeká.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, v úterý informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá. O prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy