Toyota Prius

17. 7. 2013 23:52
Toyota Prius je plně hybridní japonský vůz nižší střední třídy. Vyrábí se od roku 1997, původně s karoserií sedan, od druhé generace liftback s aerodynamickým tvarem.
Toyota Prius
Toyota Prius | Foto: Toyota

Toyota Prius je plně hybridní japonský vůz nižší střední třídy. Vyrábí se od roku 1997, původně s karoserií sedan, od druhé generace liftback s aerodynamickým tvarem. Současná třetí generace nabízí i prostornější sedmimístnou verzi Prius+.

Toyota Prius disponuje systémem pohonu Hybrid Synergy Drive, který je nejvyspělejším plně hybridním systémem současnosti. Kombinuje zážehový motor 1,8 l VVT-i se dvěma elektromotory napájenými nikl-metal-hydridovými bateriemi. Aktuální informace o hybridním režimu, spotřebě, ale i rychlosti se řidiči zobrazují v reálném čase na projekčním displeji HUD (Head Up Display).

V prodeji je také Prius Plug-In Hybrid, který využívá větší lithio-ionové baterie a je možné jej nabíjet ze zásuvky a používat jako čistě elektrický vůz s dojezdem 25 km.

Délka: 4 480 mm
Výška: 1 490 mm
Šířka: 1 745 mm
Objem zavazadlového prostoru: 445 l (Prius+ v sedmimístné verzi 232 l)
Motory:
Zážehový 1,8 l VVT-i (99 k) + 2 elektromotory (60 kW)

 

Právě se děje

před 57 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy