Toyota Prius

17. 7. 2013 23:52
Toyota Prius je plně hybridní japonský vůz nižší střední třídy. Vyrábí se od roku 1997, původně s karoserií sedan, od druhé generace liftback s aerodynamickým tvarem.
Toyota Prius
Toyota Prius | Foto: Toyota

Toyota Prius je plně hybridní japonský vůz nižší střední třídy. Vyrábí se od roku 1997, původně s karoserií sedan, od druhé generace liftback s aerodynamickým tvarem. Současná třetí generace nabízí i prostornější sedmimístnou verzi Prius+.

Toyota Prius disponuje systémem pohonu Hybrid Synergy Drive, který je nejvyspělejším plně hybridním systémem současnosti. Kombinuje zážehový motor 1,8 l VVT-i se dvěma elektromotory napájenými nikl-metal-hydridovými bateriemi. Aktuální informace o hybridním režimu, spotřebě, ale i rychlosti se řidiči zobrazují v reálném čase na projekčním displeji HUD (Head Up Display).

V prodeji je také Prius Plug-In Hybrid, který využívá větší lithio-ionové baterie a je možné jej nabíjet ze zásuvky a používat jako čistě elektrický vůz s dojezdem 25 km.

Délka: 4 480 mm
Výška: 1 490 mm
Šířka: 1 745 mm
Objem zavazadlového prostoru: 445 l (Prius+ v sedmimístné verzi 232 l)
Motory:
Zážehový 1,8 l VVT-i (99 k) + 2 elektromotory (60 kW)

 

Právě se děje

před 17 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 35 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy