Toyota Aygo

31. 7. 2013 22:31
Toyota Aygo je malý městský automobil vyráběný v Kolíně v České Republice od roku 2005. V roce 2009 prošel faceliftem a dalším v roce 2012.
Toyota Aygo
Toyota Aygo | Foto: Aktuálně.cz

Toyota Aygo je malý městský automobil vyráběný v Kolíně v České Republice od roku 2005. V roce 2009 prošel faceliftem a dalším v roce 2012.

Kolínská továrna TPCA i model Aygo jsou výsledkem společného projektu společností Toyota Motor a PSA Peugeot Citroën. Toyota Aygo je technicky a téměř i designově totožná s Peugeotem 107 a Citroënem C1, které sjíždějí ze stejné výrobní linky v kolínském závodě TPCA.

V České republice je z kolínské trojice nejméně prodávaným modelem, zatímco v Německu nebo Velké Británii si před Peugeotem i Citroënem udržuje velký náskok. Celkově se každého z těchto tří vozů vyrábí stejné množství.

Aygo je vyráběn se tří- nebo pětidveřovou karoserií hatchback a pohání jej zážehový řadový tříválec 1,0 l s kombinovanou spotřebou 4,5 l/100 km. Emise CO2 dosahují 104 g/km. Jedná se o jeden z nejúspornějších a podle statistik také nejspolehlivějších automobilů prodávaných v Evropě.

Délka: 3 430 mm
Výška: 1 465 mm
Šířka: 1 615 mm
Objem zavazadlového prostoru: 139 l
Motory:
Zážehový: 1,0 l VVT-i (67 k)

 

Právě se děje

před 14 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy