Renault Koleos

11. 8. 2013 22:24
Renault Koleos je kompaktní SUV založené na stejném základě jako Nissan Qashqai resp. X-Trail.
Renault Koleos
Renault Koleos | Foto: Aktuálně.cz

Renault Koleos je kompaktní SUV založené na stejném základě jako Nissan Qashqai resp. X-Trail. Vývoj měl na starosti především právě Nissan, zatímco design byl navržen Renaultem. Vyrábí se od roku 2007 ve spolupráci s korejskou automobilkou Renault Samsung v Jižní Koreji (z dovezených dílů se montuje i v Indii a Rusku). V roce 2011 prošel faceliftem a další následoval v polovině roku 2013.

Koleos je nabízen se dvěma variantami výbavy se vznětovým motorem 2,0 l. Vyšší výbavová úroveň nabízí například systém kontroly mrtvého úhlu, nebo lepší multimediální systém. Všechny verze jsou vybaveny pohonem všech kol.

Délka: 4 520 mm
Výška: 1 695 mm
Šířka: 1 865 mm
Objem zavazadlového prostoru: 450 l/1 380 l
Motory:
Vznětové: 2,0 dCi (150 k/175 k)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy