Porsche Panamera

11. 11. 2013 23:10
Panamera je luxusní automobil vyšší třídy vyráběný stuttgartskou automobilkou Porsche.
Porsche Panamera.
Porsche Panamera. | Foto: Porsche

Panamera je luxusní automobil vyšší třídy vyráběný stuttgartskou automobilkou Porsche. Panamera byla představena na ženevském autosalonu v roce 2009 a v témže roce se začala vyrábět. Jedná se o teprve druhý čtyřdveřový model v historii značky.

Panamera se vyrábí v továrně v Lipsku, až 40 % částí vozu je shodných s Porsche 911 a Cayenne. S Porsche Cayenne má shodné i umístění motoru vpředu, motor však pohání zadní kola. Na začátku roku 2013 prošel vůz faceliftem.

Porsche Panamera je plnohodnotným konkurentem vozů jako Maserati Quattroporte, Bentley Continental, či Mercedes CLS. V interiéru nechybí čalounění z nejkvalitnějších materiálů, dřevěné a hliníkové obložení, ani vyspělý multimediální systém PCM se 7" displejem.

Délka: 5 015 mm
Šířka: 1 931 mm
Výška: 1 418 mm
Objem zav. prostoru: 445 l
Motory:
Zážehové: 3,6 l (310 k); 3,0 l (420 k); 4,8 l (440 k); 4,8 l Turbo (520 k) a 4,8 l Turbo S (570 k)
Vznětové: 3,0 l (250 k)
Hybridní: 3,0 l (416 k)

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy