Honda Civic

27. 7. 2010 15:18
Honda Civic je japonský vůz nižší střední třídy vyráběný jako hatchback nebo jako sedan.
Honda Civic
Honda Civic | Foto: Honda

Honda Civic je japonský vůz nižší střední třídy vyráběný jako hatchback nebo jako sedan. V současné době je v prodeji devátá generace. Ta první byla představena v roce 1972, ta současná je v Evropě v prodeji od počátku roku 2012. Jde o globální model vyráběný kromě Japonska a Anglie (pro evropské trhy) i v USA, Číně, Kanadě, Turecku, Pákistánu, Malajsii, Thajsku a Brazílii. V Evropě je v prodeji jen s karoserií hatchback, ale připravuje se i kombi.

Civic deváté generace přišel s novým systémem podpory řízení, který spojuje adaptivní tempomat se systémem zmírnění následků nehody (k dispozici je pouze u nejvyšší výbavy Executive). Mj. i to vyneslo pětidveřové Hondě Civic pět hvězdiček EuroNCAP.

Nový Civic nabízí funkci ECON, která řidiči po stisknutí tlačítka radí, jak co nejvíce snížit spotřebu a produkci emisí CO2. Spotřeba paliva začíná na 3,6 l/100 km u vznětových a na 6,4 l/100 km u zážehových motorů.

Délka: 4 300 mm
Výška: 1 440 mm
Šířka: 2 065 mm
Objem kufru: 467 l/1 368 l
Motory:
Zážehové: 1,4 l i-VTEC (100 k) a 1,8 l i-VTEC (142 k)
Vznětové: 1,6 l i-DTEC (120 k) a 2,2 l i-DTEC (150 k)

Nejbližšího prodejce vozidel Honda naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy