BMW 2

3. 11. 2013 12:05
BMW řady 2 je nejnovějším produktem německé automobilky, který uceluje číselnou řadu modelů.
BMW 2.
BMW 2. | Foto: BMW

BMW řady 2 je nejnovějším produktem německé automobilky, který uceluje číselnou řadu modelů. Řada 2 nahrazuje kupé a kabriolet řady 1 podobně, jako nová řada 4 vystřídala sportovní verze řady 3.

BMW 2 se od „jedničky“ odlišuje předními světlomety a agresivnějším výrazem masky chladiče, oproti tomu interiér je téměř shodný. Karoserie se oproti dosavadnímu jedničkovému kupé o 72 mm protáhla a o 32 rozšířila, výška se snížila o 5 mm. Dvojkové kupé má také delší rozvor a lepší aerodynamiku.

Stejně jako řada 1 má BMW 2 pohon zadních kol, který mu dodává unikátní dynamiku. BMW 2 však dostalo sportovněji laděný podvozek a výkonnější motory. Nechybí ani špičková varianta M s šestiválcem o výkonu 326 k.

Délka: 4 432 mm
Šířka: 1 774 mm
Výška: 1 418 mm
Objem zav. prostoru: 390 l
Motory:
Zážehové: 220i (184 k) a M235i (326 k)
Vznětové: 220d (184 k)

 

Právě se děje

před 13 minutami

V Paříži podle odborů demonstrovaly proti penzijní reformě statisíce lidí, podle úřadů jen desetitisíce

V Paříži i dalších velkých francouzských městech dnes statisíce lidí demonstrovaly proti kontroverzní penzijní reformě prezidenta Emmanuela Macrona. Odborové svazy protesty svolaly při příležitosti projednávání reformy ve francouzské vládě. Ta dnes zákony spojené s reformou schválila a norma tak zamíří do parlamentu, informovala agentura AFP.

Podle odborové organizace CGT se v celé Francii sešlo 1,3 milionu lidí, přičemž jen v Paříži jich bylo přes 350 000. Francouzské ministerstvo vnitra uvádí výrazně odlišná čísla. Podle úřadů se po celé zemi sešlo 249 000 lidí, z toho v hlavním městě 31 000. Dnešní demonstrace tedy byla početnější než poslední protesty ze 16. ledna. Účastníků však bylo znatelně méně, než na začátku protestního hnutí 5. a 17. prosince, poznamenala AFP.

před 46 minutami

Skupina 60 programátorů zahájila práce na IT systému ke známkám

Skupina 60 programátorů dnes večer v pražských Holešovicích začala v rámci veřejného hackathonu pracovat na novém IT systému elektronických dálničních známek. Pokračovat budou až do neděle, organizátoři pak chtějí předat systém zdarma státu. ČTK to řekl organizátor akce Tomáš Vondráček. Podotkl, že věří v úspěšné dokončení projektu. Při hackathonu pracují vývojáři ve vymezeném čase na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu.

Systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Organizátoři chtějí práce dokončit do neděle 18:00. "Může se ovšem stát, že to bude déle a někteří programátoři tady zůstanou ještě další noc. Já ale věřím, že se nám to do té doby podaří spustit," řekl Vondráček.

Akci chtějí o víkendu navštívit mimo jiné i premiér Andrej Babiš (ANO) nebo nový ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy