BMW 2

3. 11. 2013 12:05
BMW řady 2 je nejnovějším produktem německé automobilky, který uceluje číselnou řadu modelů.
BMW 2.
BMW 2. | Foto: BMW

BMW řady 2 je nejnovějším produktem německé automobilky, který uceluje číselnou řadu modelů. Řada 2 nahrazuje kupé a kabriolet řady 1 podobně, jako nová řada 4 vystřídala sportovní verze řady 3.

BMW 2 se od „jedničky“ odlišuje předními světlomety a agresivnějším výrazem masky chladiče, oproti tomu interiér je téměř shodný. Karoserie se oproti dosavadnímu jedničkovému kupé o 72 mm protáhla a o 32 rozšířila, výška se snížila o 5 mm. Dvojkové kupé má také delší rozvor a lepší aerodynamiku.

Stejně jako řada 1 má BMW 2 pohon zadních kol, který mu dodává unikátní dynamiku. BMW 2 však dostalo sportovněji laděný podvozek a výkonnější motory. Nechybí ani špičková varianta M s šestiválcem o výkonu 326 k.

Délka: 4 432 mm
Šířka: 1 774 mm
Výška: 1 418 mm
Objem zav. prostoru: 390 l
Motory:
Zážehové: 220i (184 k) a M235i (326 k)
Vznětové: 220d (184 k)

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy