BMW 1

27. 7. 2010 17:25
Jedná se o nejmenší BMW a stejně jako ostatní modely této automobilky má poháněna zadní kola.
BMW 1
BMW 1 | Foto: BMW

Nejmenší BMW má stejně jako všechny ostatní vozy této značky poháněna zadní kola. Premiéra se odehrála v roce 2004. Nyní je k dostání také jako třídveřový hatchback či kupé. A také existuje kabriolet.

Délka: 424 cm
Šířka: 175 cm
Výška: 145 cm
Objem kufru: 330 litrů
Motory:
Benzinové: 1,6 a 2,0 a 3,0 litru (výkon 122 - 306 koní)
Dieselové: 2,0 – výkony od 122 do 204 koní
Max. rychlost: s nejsilnějším motorem 250 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel BMW naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Sněmovna reprezentantů schválila Bidenův sociální a klimatický balík

Americká Sněmovna reprezentantů schválila balík sociálních a klimatických opatření. Balík počítá s výdaji ve výši zhruba 430 miliard dolarů, které chce vláda použít například na snižování uhlíkových emisí. Na ekologická opatření je vyčleněno 374 miliard dolarů (devět bilionů Kč) a vláda plánuje zavést či zvýšit podporu pro nákup elektromobilů či instalaci solárních panelů a větrných elektráren.

Plánují se také daňové úlevy pro jadernou energetiku či technologie zachycování oxidu uhličitého. Dalších 64 miliard dolarů chce administrativa utratit ve zdravotnictví. Nový zákon umožňuje vládnímu programu zdravotního pojištění Medicare vyjednávat s farmaceutickými společnostmi o cenách léků, což by podle navrhovatelů mohlo vést k výrazným úsporám.

Plán počítá s dodatečnými příjmy či úsporami ve výši až 740 miliard dolarů v příštích deseti letech. Balík zavádí novou daň se sazbou 15 procent pro firmy s ročním ziskem nad jednu miliard dolarů. Odhadovaný výnos za deset let je 258 miliard dolarů. Dalších 70 miliard dolarů by do státní kasy měla přinést během deseti let nová daň ze zpětného odkupu akcií. Úspory realizované v programu Medicare pak Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) odhaduje na 288 miliard dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy