Audi Q3

7. 4. 2013 13:55
Audi Q3 je kompaktní pětidveřový crossover.
Audi Q3.
Audi Q3. | Foto: Aktuálně.cz

Audi Q3 je kompaktní pětidveřový crossover. Modelová řada je známá od roku 2009, současný modelový rok 2012 je druhou verzí vozu.

Malý crossover nabízí vysokou míru ekonomičnosti a efektivity. O maximální využití každé kapky paliva se stará systém start-stop, rekuperace energie při brždění, výběr režimu jízdy pro vhodné vystižení jízdních podmínek i informovanost řidiče prostřednictvím přehledu a rad na multimediálním displeji.

Q3 nabízí i pohon všech kol quattro v kombinaci s převodovkou S-tronic s volbou mezi manuálním a automatickým režimem. Představeny byly i špičkové verze RS a red track.

Audi Q3 používá koncernovou platformu VW A5, stejně jako Audi A3 nebo Volkswagen Golf VI. Q3 se vyrábí v továrně automobilky Seat v katalánském Martorellu.

Délka: 4 385 mm
Výška: 1 608 mm
Šířka: 1 831 mm
Objem kufru: 475 l
Motory:
Benzínové: 2,0 TFSI (160 k/210 k)
Dieselové: 2,0 TDI (175 k)

 

Právě se děje

před 30 minutami

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě zastřelili ženu

Barmská policie v sobotu použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří hromadně vyšli do ulic protestovat proti vojenskému převratu z 1. února, píše agentura AFP. Při zásahu ve městě Monywa jedna žena zemřela, desítky lidí, včetně novinářů, policie zadržela. Agentura Reuters odhaduje, že se protestů po celé zemi účastnily stovky tisíc lidí.

Policisté při sobotním zásahu byli často v civilu. Podle fotografií na sociálních sítích lidé ve městech Rangún a Monywa stavěli v ulicích barikády, aby zpomalili postup policie. Bezpečnostní síly se pokusily zmařit protesty v Mandalaji, na klíčových křižovatkách postavily zátarasy a obvyklá místa setkání demonstrantů obsadila policie. Protestů v Mandalaji se opětovně zúčastnili i buddhističtí mniši a dodali jim morální autoritu, píše AP.

Jedním z impulzů pro demonstrace bylo páteční prohlášení barmského velvyslance při OSN Ťjo Mou Tchuna, že stojí za svrženou Do Aun Schan Su Ťij, píše agentura AP. Při projevu v OSN převrat tvrdě odsoudil a vyzval k přísnějším mezinárodním sankcím. Při projevu použil gesto se třemi zdviženými prsty, které se stalo symbolem poklidných demonstrací v Barmě. Jeho projev vyvolal vlnu kladných reakcí jak přímo v sále OSN, tak u barmské veřejnosti.

Armáda 1. února svrhla vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a zabránila tomu, aby se sešel parlament zvolený loni v listopadových volbách. Do demonstrací se od té doby zapojují desítky tisíc lidí. Demonstranti nevěří slibům vojenských představitelů, že uspořádají nové volby a předají moc vítězi. Novou vlnu odporu vyvolal i páteční převoz Aun Schan Su Ťij z domácího vězení na blíže neupřesněné místo.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy