Audi A3

27. 7. 2010 16:47
Audi A3 je vůz nižší střední třídy.
Audi A3
Audi A3 | Foto: Audi

Již od roku 2006 nabízí Audi zákazníkům tento svůj model. Má karosářské varianty hatchback a sportback. Od roku 2008 se prodvává v modernizované verzi. Verzi hatchback má troje dveře, sportback patery. Existuje i verze kabriolet a sportovní verze S3 . Tu pohání dvoulitrový benzinovým čtyřválec notně dopovaný turbodmychadlem. Díky němu má výkon 265 koní.

Délka: 424 cm, sportback 429
Šířka: 176,5 cm
Výška: 142 cm
Velikost kufru: 350 litrů, v případě sportbacku 370
Motory:
Benzinové: od 1,4 až po 3,2 V6 (max. výkon 250 koní)
Dieselové: od 1,6 TDI (90 koní) až po 2,0 TDI (170 koní)
Max. rychlost modelu S3: 250 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Audi naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Olomoucký krajský státní zástupce podal obžalobu na 16 lidí a dvě firmy kvůli daňovým únikům za čtvrt miliardy. Uvedla to Česká televize na webu.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy