Studenti AVU uspořádali největší výstavu na světě

ČTK ČTK
23. 9. 2023 19:29
Studenti AVU uspořádali největší výstavu na světě

Studenti Akademie výtvarných umění v Praze uspořádali v Ralsku na Českolipsku největší výstavu na světě. V sobotu večer to potvrdil komisař z české agentury pro zápis rekordů. Celkem 1070 grafických listů rozmístili studenti za pomoci místních na plochu 170 kilometrů čtverečních, řekla organizátory Anna Poubová.

Projekt nazvali studenti Je mi Ralsko. Vytvořili unikátní grafické tisky, které v září roznášeli do domů. Obyvatele požádali, aby doručená díla alespoň na týden vystavili v oknech svých domů a bytů. Tak se každý stal účastníkem a zároveň aktérem či aktérkou výstavy. Dnes uspořádali vernisáž s účastí komisaře. Počin se ocitne v České knize rekordů.

"Skrz umění se snažíme propojit obyvatele vzdálených částí Ralska, které jsou od sebe někdy až půlhodinu cesty autem," uvedla Poubová. "Doufáme, že společný projekt lidi inspiruje například k procházce městem, nebo i výletu do dalších částí Ralska," řekla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy