Rokycansko

Při pádu malého letadla poblíž dálnice D5 na Rokycansku se zranili dva muži

Poblíž dálnice D5 ve směru na Prahu havarovalo odpoledne malé letadlo. Zranili se dva muži, jeden z nich vážně, uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Druhý muž, který letadlo pilotoval, se zranil lehce a byl při vědomí. Podle svědků leží převrácené letadlo na střeše v zoraném poli.

"Záchranná služba z místa transportuje muže, ročník 1938, po kardiopulmonální resuscitaci se zajištěnými dýchacími cestami ve velmi vážném stavu," uvedla Svobodová. Muže odvezl do nemocnice vrtulník.

Letadlo spadlo na úrovni čerpací stanice Shell, která je v opačném směru zhruba na 59. kilometru dálnice. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku letecké záchranné služby, doplnila Svobodová.

Jiroušková doplnila, že kolem 14:25 se malé sportovní letadlo pokoušelo nouzově přistát. Při přistávacím manévru se převrátilo na kabinu. Stroj pilotoval 77letý pilot. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu. Případem se zabývají rokycanští kriminalisté, na místo jede soudní znalec a odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Zdroj: ČTK