Čtvrtou etapu cyklistického Gira vyhrál Milan, Hirt udržel průběžné osmé místo

7. 5. 2024 17:58

Čtvrtou etapu Gira d'Italia vyhrál po hromadném spurtu italský cyklista Jonathan Milan. Růžový trikot lídra udržel Slovinec Tadej Pogačar, na osmé příčce průběžného pořadí je stále Jan Hirt, který dnes skončil na 58. místě. Josef Černý byl na 48. pozici.

Souboj o vítězství odstartoval odvážným útokem zhruba čtyři kilometry před cílem Filippo Ganna. Domácí jezdec si vypracoval až šestisekundový náskok, ale peloton ho nakonec v ulicích Andory dojel a přišla chvíle pro spurtéry.

Finiš nejlépe vyšel Milanovi, který zvítězil před Kadenem Grovesem z Austrálie a Philem Bauhausem z Německa. Třiadvacetiletý Ital, který loni na Giru ovládl bodovací soutěž, si připsal druhé etapové vítězství na "Corsa Rosa".

Černý i Hirt po 190 km etapy z Acqui Terme do Andory dojeli do cíle ve stejném čase jako vítěz.

Dvojnásobný šampion Tour de France Pogačar vede celkové pořadí s náskokem 46 sekund před Geraintem Thomasem z Velké Británie. Osmý Hirt za slovinským favoritem zaostává o minutu a 13 sekund. Černý je na 118. pozici.