Archiv: Reuters

12. 6. 2020 9:38

Britský raper Stormzy rozdá téměř 300 milionů korun

Britský raper Stormzy slíbil, že v příští dekádě daruje 10 milionů liber, v přepočtu téměř 298 milionů korun, kauzám posilujícím postavení lidí černé pleti. "Černoši jsou ve Velké Británii znevýhodňováni na každém kroku čistě kvůli tomu, jakou máme barvu pleti," říká muž, který vloni jako první britský raper vystoupil na hlavním pódiu festivalu Glastonbury v nejžádanějším čase. "Nejsem příkladem toho, co se stane, když černoch pracuje tvrdě. Jsou nás miliony," dodává s odkazem na svůj úspěch. Stormzy už dříve udělil stipendia čtyřem britským černochům, aby mohli studovat na University of Cambridge.

Zdroj: Reuters
1. 6. 2020 11:19

Frankfurtský knižní veletrh v říjnu bude, přijedou autoři z Evropy

Frankfurtský knižní veletrh, největší světová akce svého druhu, se na podzim uskuteční dle původních plánů. Oznámili to pořadatelé, kterým kvůli pandemii koronaviru donedávna hrozilo, že budou muset letošní ročník odvolat. Veletrh, jehož historie sahá do 15. století, vždy přiláká okolo 300 tisíc lidí. Konat se bude od 14. do 18. října, organizátoři zatím počítají s účastí spisovatelů z Evropy. Ohledně dalších zemí se rozhodnou podle toho, jaká budou v době konání platit cestovní omezení.

Zdroj: Reuters
25. 5. 2020 14:07

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK