Reuters

Reuters

zkratka: Reuters

Moje články

30. 6. 2020 11:12

Newyorská divadla zůstanou zavřená, Broadway bude hrát až příští rok

Divadla na newyorské Broadwayi otevřou nejdříve 3. ledna příštího roku. S odvoláním na skupinu Broadway League, která je sdružuje, to napsala agentura Reuters. Divadla zavřela v půlce března kvůli pandemii koronaviru. Znovu měla začít hrát 6. září, kvůli nutnosti dodržovat rozestupy mezi herci, diváky i štábem ale hry ani muzikály v současnosti není možné uvést. Na Broadwayi se před pandemií koronaviru hrálo 31 inscenací. Liga sdružující místní divadla nyní vymýšlí opatření, za nichž by bylo možné minimalizovat riziko šíření koronaviru po otevření příští rok.

Zdroj: Reuters
29. 6. 2020 12:06

Novinky z Hollywoodu budou až koncem léta, Disney odložil Mulan

Filmová společnost Walt Disney Company odložila premiéru velkorozpočtového filmu Mulan na 21. srpna. Podle agentury Reuters je to rána pro provozovatele kin, kteří doufali, že právě tento snímek pomůže přilákat lidi zpět do kin po pandemii koronaviru. Mulan měla mít premiéru ve druhé půlce července. "Pandemie změnila naše distribuční plán pro Mulan a nadále budeme tak flexibilní, jak jen podmínky vyžadují. Nezměnila se ale naše víra v sílu tohoto filmu, který vypráví o naději a vytrvalosti," uvádějí šéfové Disneyho Alan Horn a Alan Bergman. Film s rozpočtem přes 200 milionů dolarů, což je zhruba 4,7 miliardy korun, převypravuje animovanou Legendu o Mulan z roku 1998. Pojednává o dceři čínského bojovníka, která místo nemocného otce narukuje do armády a v přestrojení za muže překonává nástrahy.

Zdroj: Reuters
26. 6. 2020 16:50

Hollywood prodlouží hibernaci, Warner Bros. odložili Nolanův film Tenet

Filmové studio Warner Bros. znovu odložilo premiéru očekávaného velkorozpočtového filmu Tenet režiséra Christophera Nolana. Snímek, od nějž si kinaři slibují návrat lidí do biografů po pandemii koronaviru, se na plátna dostane až 12. srpna. Podle agentury Reuters se tak Warner Bros. rozhodli poté, co v několika amerických státech opět vzrostl počet případů nakažených koronavirem. "Jsme připraveni uvést Tenet ve chvíli, kdy na to provozovatelé kin budou připraveni a hygienici usoudí, že nastal čas," vysvětluje mluvčí Warner Bros. Konkurenční Walt Disney Company hodlá svůj první velkorozpočtový film po pandemii Mulan uvést do biografů již 24. července. Podle Reuters se ale provozovatelé kin obávají, že i Mulan bude odložena. Dle společnosti Comscore je v USA nyní otevřeno zhruba 780 z 5800 kin, například ve městech Los Angeles a New Yorku biografy nadále zůstávají zavřené.

Zdroj: Reuters
Pokračovat