reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zúčastněte se ČSOB Hostivařského běhu, unikátního běžeckého závodu po golfovém hřišti

Foto: Komerční sdělení
ČSOB Hostivařský běh je tradiční běžecký závod po golfovém hřišti, jehož 8. ročník se koná v areálu Golf Hostivař ve čtvrtek 18. května 2017. Dále se můžete těšit na 2. ročník Mistrovství ČR v běhu na boso, nesoutěžní běhy pro děti i dospělé, 4. ročník adrenalinového závodu Aquatlon a doprovodný program pro celou rodinu.

Závod si mezi běžci vybudoval prestižní pověst a má tradičně vynikající ohlasy. I letos pořadatelé předpokládají účast blížící se k maximální kapacitě závodu, tedy až 500 běžců. Tato akce je jedinečná především tím, že se závod běží po pečlivě udržovaném golfovém trávníku. Pro závodníky bude připraveno občerstvení v podobě iontového nápoje či ovoce. Každý závodník obdrží elektronickou čipovou časomíru, která se upevní na botu či přímo na nohu těsně pod kotníkem a startovací číslo. Zázemí pro běžce, sprchy, šatny či úschovna věcí, je zajištěno v golfovém klubu.

Závodu se každoročně účastní i známí sportovci a osobnosti (v minulosti např. Mirka Knapková, Tomáš Svoboda, Jiří Kejval). Samozřejmostí je kvalitní mediální pokrytí (rádio i TV).  

Mistrovství ČR v běhu naboso

V rámci závodu bude uspořádán 2. ročník Mistrovství ČR v běhu naboso na vzdálenost 5 a 10 km. ČSOB hostivařský běh je unikátní především tím, že je velká část běžců absolvuje naboso. Této možnosti každoročně využívá stále větší počet běžců. Nízce střižený travnatý povrch golfového hřiště je pro tento závod  ideální. Na trase je pouze několik přeběhů cestiček, které jsou chráněné kobercem, a několik krátkých úseků se zámkovou dlažbou.

Aquatlon

Aquatlon je třešničkou na dortu. Je to divácky velice atraktivní doplňkový závod, kterého se účastní jak výkonnostní sportovci, tak amatéři milující adrenalin. Závod startuje po doběhu hlavního běžeckého  závodu. Skládá se z plavecké části cca 350 metrů v jezírku poblíž startu a jednoho kola běhu na 2,5 km. Každý účastník aquatlonu obdrží značkovou plaveckou čepičku BornToSwim.

Dětský nesoutěžní běh "Okolo jezírka"

Děti běží cca 250 m ze startovní brány okolo jezírka proti směru hodinových ručiček, cíl je opět v bráně. Běh je určen dětem do 12 let, menší děti mohou běžet s rodičem. Běh "Okolo jezírka" je pro děti i rodiče zdarma. Každé dítě, které dokončí běh, získá drobný dárek (garantovaný pouze pro předem registrované děti).

Čtvrteční tréninkové výběhy

Ve spolupráci s oficiálním partnerem akce naboso.cz se budou konat tři tréninkové výběhy, kde se zájemci mohou seznámit s částí závodní tratě a hlavně si vyzkoušet běh naboso po kvalitním travnatém povrchu golfového hřiště. Výběhy se budou konat tři po sobě jdoucí čtvrtky před vlastním závodem, tedy 27.4. , 4.5. a 11.5., vždy po 19. hodině. Detailní informace jsou zveřejněny na facebooku závodu. Účast na výběhu je zdarma, není tedy třeba žádná registrace. Sraz je v recepci areálu Golf Hostivař.

Přijďte si užít krásný den plný nevšedních zážitků do areálu Golf Hostivař. http://www.golfhostivar.cz/turnaje-akce/turnaje-a-akce-v-sezone-2017/csob-hostivarsky-beh-2017/

autor: komerční článek | 5. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama