Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

ZOO Protivín – Světová výstava bílých krokodýlů

komerční obsah
18. 7. 2019 15:37
Jihočeská Krokodýlí ZOO Protivín je nejúspěšnější krokodýlí ZOO v Evropě v rozmnožování kriticky ohrožených druhů krokodýlů. Z celkového počtu odchovaných osmi druhů krokodýlů je pět v kategorii kriticky ohrožených, jako jediná ZOO na světě odchovala protivínská ZOO oba nejohroženější druhy krokodýlů světa – krokodýla filipínského a gaviála indického.
Foto: Komerční sdělení

Výměnou za odchované vzácné druhy získala zoo mimo jiné unikátní kolekci bílých krokodýlů, kde jsou zastoupeny všechny skupiny krokodýlů. Uvidíte zde trojici albínů aligátorů severoamerických, leucína - tj . bílého s tmavýma očima krokodýla nilského a bílého gaviála sundského s tmavými skvrnami laicky nazývaného dalmatin. Bílý krokodýl nilský a gaviál sundský jsou v současnosti jediná zvířata tohoto zbarvení na světě. Přiďte si prohlédnout tuto top světovou expozici při návštěvě jižních Čech.

  • největší evropská kolekce krokodýlích druhů - 23 různých druhů aligátorů, kajmanů, krokodýlů a gaviálů
  • největší krokodýl chovaný v Evropě - Golem, samec krokodýla mořského - 490cm/500kg
  • světová expozice bílých krokodýlů a albinotických aligátorů severoamerických a bílého gaviála sundského
  • první evropský odchov gaviála indického
Foto: Komerční sdělení

www.krokodylizoo.cz

 

Právě se děje

před 35 minutami

Putin odvolal jednoho ze svých nejvlivnějších poradců, měl na starosti vztahy s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin uvolnil z funkce dlouholetého poradce Vladislava Surkova, který se zabýval i vztahy s Ukrajinou. 

Surkov podle agentury AFP odchází poté, co dvacet let pracoval na vybudování takzvané řízené demokracie. Tento pětapadesátiletý funkcionář patřil k nejvlivnějším poradcům Putina, kterého jednou nazval i "poslem božím".

Agentura Reuters poznamenala, že post Putinova poradce pro záležitosti Ukrajiny by po Surkovovi měl nyní převzít zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak, který se na Ukrajině narodil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy