Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

ZOO Protivín – Světová výstava bílých krokodýlů

komerční obsah
18. 7. 2019 15:37
Jihočeská Krokodýlí ZOO Protivín je nejúspěšnější krokodýlí ZOO v Evropě v rozmnožování kriticky ohrožených druhů krokodýlů. Z celkového počtu odchovaných osmi druhů krokodýlů je pět v kategorii kriticky ohrožených, jako jediná ZOO na světě odchovala protivínská ZOO oba nejohroženější druhy krokodýlů světa – krokodýla filipínského a gaviála indického.
Foto: Komerční sdělení

Výměnou za odchované vzácné druhy získala zoo mimo jiné unikátní kolekci bílých krokodýlů, kde jsou zastoupeny všechny skupiny krokodýlů. Uvidíte zde trojici albínů aligátorů severoamerických, leucína - tj . bílého s tmavýma očima krokodýla nilského a bílého gaviála sundského s tmavými skvrnami laicky nazývaného dalmatin. Bílý krokodýl nilský a gaviál sundský jsou v současnosti jediná zvířata tohoto zbarvení na světě. Přiďte si prohlédnout tuto top světovou expozici při návštěvě jižních Čech.

  • největší evropská kolekce krokodýlích druhů - 23 různých druhů aligátorů, kajmanů, krokodýlů a gaviálů
  • největší krokodýl chovaný v Evropě - Golem, samec krokodýla mořského - 490cm/500kg
  • světová expozice bílých krokodýlů a albinotických aligátorů severoamerických a bílého gaviála sundského
  • první evropský odchov gaviála indického
Foto: Komerční sdělení

www.krokodylizoo.cz

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy