Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Ženy často touží po zúžení vagíny nebo omlazení genitálu, ale bojí se svěřit lékaři

8. 3. 2019 14:36
Nepříjemné pocity v oblasti intimních partií trápí ženy po porodech a v období menopauzy, ale nezřídka se s nimi setkávají i mladé dívky. Často nespokojenost s těmito citlivými partiemi vede k tomu, že si ženy neužívají sex a stydí se před svými partnery. A nejen před nimi… Většina žen se obává se svými obtížemi svěřit i svému gynekologovi. Přitom řešení je poměrně snadné.
Foto: Asklepion

Estetickými i funkčními obtížemi ženského genitálu se zabývá nový podobor gynekologie zvaný plastická gynekologie. "Plastická gynekologie je obor zabývající se kombinací gynekologických, plastických a kosmetických zákroku, které zlepšují vzhled genitálií, diskomfort v této oblasti a zlepšují sexuální potěšení," vysvětluje MUDr. Zoja Čurilová Roháčová z Asklepionu a dodává: "Zahrnuje estetické a funkční výkony jako je laser, rejuvenaci genitálu, aplikaci kyseliny hyaluronové a operační výkony na genitáliích, které upravují a obnovují pochvu a okolitou tkáň."

Foto: Asklepion

Gynekologické problémy postihují ženy od adolescence po menopauzu

O stavu a spokojenosti žen s jejich intimními partiemi se zatím v ČR příliš nemluví. Přitom trápí více žen, než by se mohlo zdát. První obtíže nebo jejich výrazné zhoršení se zpravidla objevuje po porodech a v období menopauzy. Ale i mladé dívky se mohou potýkat s nepříjemnostmi, jako je srostlá panenskou blána nebo zvětšené malé pysky. Často jsou těmito vrozenými vadami omezovány při sportu nebo nošení upnutých kalhot.

Jak vám může plastický gynekolog pomoci?

Plastická gynekologie využívá kromě klasických chirurgických výkonů, které řeší především zúžení vagíny a poševního vchodu, plastiku hráze či omlazení genitálu, i šetrné postupy jako je laser nebo kyselina hyaluronová. "Mezi neinvazivní laserové výkony patří např. rejuvenace genitálu vedoucí k zúžení vagíny a zvýšení elasticity tkáně v pochvě, léčba chronických poševních zánětů a poševní suchosti, aplikace laseru v období menopauzy při svědění a bolestivém pohlavním styku, zesvětlení labií a okolní tkáně, léčba inkontinenci lehkého stupně a povolení přední poševní stěny. Dále aplikuji kyselinu hyaluronovou při léčbě stresové inkontinence, při bolestivém pohlavním styku nebo při potížích způsobených chronickou dermatózou (lichen sklerosum) a pod bolestivé jizvy," vysvětluje dr. Roháčová

Foto: Asklepion

Co ženy ještě trápí?

Opakované záněty pochvy, bolestivé jizvy po nástřihu při porodu, anebo únik vzduchu z pochvy, to jsou další obtíže, se kterými ženy přichází do ordinace plastického gynekologa. V období kolem přechodu je nejvíce trápí změny velkých a malých stydkých pysků, bolestivost při pohlavním styku, suchost v pochvě a svědění zevních rodidel. I s tím si umí lékař poradit.

Často je však překážkou neinformovanost pacientek a jejich ostych, svěřit se lékaři se svými obtížemi, které jsou mezi ženami poměrně běžné. A tak se pacientky trápí zbytečně kvůli problému, který by mohl být snadno vyřešen. "Po provedení potřebného zákroku většina žen udává zlepšení či vymizení potíží, které jí způsobovaly uvedené problémy. To má pak samozřejmě pozitivní vliv i na jejich psychiku," dodává plastická gynekoložka Asklepionu dr. Roháčová.

Zkuste se objednat na vstupní konzultaci, a uvidíte, co se dá dělat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy