Zdeněk Kutlák

16. 1. 2012 13:56
Profil hokejového obránce Zdeňka Kutláka

Zdeněk Kutlák je český hokejový obránce a reprezentant, který v sezóně 2011/2012 působí v týmu švýcarské nejvyšší soutěže Ambri-Piotta.

S hokejem začínal Kutlák v Českých Budějovicích, kde strávil i svá dorostenecká a juniorská léta. Postupně se propracoval do prvního týmu, v němž střídavě hrál až do sezóny 1999/2000 (kromě toho nastupoval za prvoligové týmy Jindřichova Hradce a Písku a druholigové Strakonice). Od následující sezóny se rozhodl zakotvit za mořem a dostat se do sestavy Bostonu Bruins, který jej v roce 2000 draftoval v osmém kole. To se mu nakonec podařilo a v NHL si za tři sezóny připsal celkem 16 startů a 1 gól. Poté se rozhodl pro návrat do Čech, nezamířil však do Českých Budějovic, ale na západ Čech - do Karlových Varů. Zde odehrál všech 52 zápasů základní části a vrátil se do rodných Budějovic, kde působil ještě dva roky a následně přesídlil do švýcarského týmu Ambri-Piotta, kde hraje i na začátku roku 2012.

Reprezentační pozvánku dostal Kutlák poprvé v sezóně 2005/2006 a byl i členem týmu, který na mistrovství světa v Rize získal stříbrné medaile. Celkem byl nominován ke čtyřiapadesáti reprezentačním zápasům, ve kterých dal dva góly a na sedm přihrál. V české nejvyšší soutěži má na svém kontě 121 zápasů se statistikou 20 gólů a 33 asistencí. Ve švýcarské nejvyšší soutěži nastoupil k 242 utkáním s bilancí 35 gólů a 77 přihrávek. Kromě stříbra z Rigy je Kutlák také držitelem zlaté medaile z juniorského mistrovství světa v roce 2000.

Zdeněk Kutlák měří 191 centimetrů a váží rovných 100 kilogramů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy