Zdeněk Kutlák

16. 1. 2012 13:56
Profil hokejového obránce Zdeňka Kutláka

Zdeněk Kutlák je český hokejový obránce a reprezentant, který v sezóně 2011/2012 působí v týmu švýcarské nejvyšší soutěže Ambri-Piotta.

S hokejem začínal Kutlák v Českých Budějovicích, kde strávil i svá dorostenecká a juniorská léta. Postupně se propracoval do prvního týmu, v němž střídavě hrál až do sezóny 1999/2000 (kromě toho nastupoval za prvoligové týmy Jindřichova Hradce a Písku a druholigové Strakonice). Od následující sezóny se rozhodl zakotvit za mořem a dostat se do sestavy Bostonu Bruins, který jej v roce 2000 draftoval v osmém kole. To se mu nakonec podařilo a v NHL si za tři sezóny připsal celkem 16 startů a 1 gól. Poté se rozhodl pro návrat do Čech, nezamířil však do Českých Budějovic, ale na západ Čech - do Karlových Varů. Zde odehrál všech 52 zápasů základní části a vrátil se do rodných Budějovic, kde působil ještě dva roky a následně přesídlil do švýcarského týmu Ambri-Piotta, kde hraje i na začátku roku 2012.

Reprezentační pozvánku dostal Kutlák poprvé v sezóně 2005/2006 a byl i členem týmu, který na mistrovství světa v Rize získal stříbrné medaile. Celkem byl nominován ke čtyřiapadesáti reprezentačním zápasům, ve kterých dal dva góly a na sedm přihrál. V české nejvyšší soutěži má na svém kontě 121 zápasů se statistikou 20 gólů a 33 asistencí. Ve švýcarské nejvyšší soutěži nastoupil k 242 utkáním s bilancí 35 gólů a 77 přihrávek. Kromě stříbra z Rigy je Kutlák také držitelem zlaté medaile z juniorského mistrovství světa v roce 2000.

Zdeněk Kutlák měří 191 centimetrů a váží rovných 100 kilogramů.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy