Motor České Budějovice

Motor České Budějovice

Český hokejový klub byl založen roku 1928 a své domácí zápasy hraje v Budvar areně. Momentálně je nováčkem v extralize.

 V roce 2013 klub HC Mountfield z Českých Budějovic po sporech s městským zastupitelstvem odešel do Hradce Králové. Po velkých tahanicích se v jihočeské metropoli podařilo vybudovat alespoň prvoligový tým, který po sedmi letech vybojoval návrat mezi elitu.

Největším úspěchem Českých Budějovic je mistrovský titul z roku 1951.

Čermák končí na pozici hlavního kouče hokejistů Kladna a míří do Motoru

Na pozici hlavního kouče hokejistů Kladna končí David Čermák, který bude nově asistentem trenéra Jaroslava Modrého v Českých Budějovicích. Zároveň bude jednapadesátiletý bývalý útočník hlavním skautem a sportovním ředitelem akademie Motoru. Informoval o tom klubový web jihočeského klubu, kladenští Rytíři dosud změny v realizačním týmu neoznámili.

Čermák, který v klubu hrajícího majitele Jaromíra Jágra zastával i pozici sportovního manažera, působil na lavičce Kladna poslední čtyři sezony. V roce 2019 pomohl společně s Jindřichem Lidickým a Janem Kreglem Rytířům k návratu do extraligy po pěti letech. V další sezoně Kladno sestoupilo zpět do první ligy.

Hokejisté Českých Budějovic nebudou v extralize hrát ani v úterý

Zápas 43. kola hokejové extraligy mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi se v úterý neuskuteční. Jihočechům sice v neděli oficiálně skončila karanténa, kterou Motoru nařídila krajská hygienická stanice z důvodu nákazy několika hráčů covidem-19, podle klubového webu však není stav hráčů takový, aby mohli odehrát utkání.

"Ani po pětidenní karanténě a izolaci není zdravotní stav kádru Motoru takový, aby bylo možné plnohodnotně absolvovat úterní utkání s Vítkovicemi. Díky vstřícnosti soupeře byl zápas odložen," uvedli zástupci Českých Budějovic. Oba kluby se zároveň už domluvily na náhradním termínu, utkání se uskuteční v úterý 8. února.

V úterý 18. ledna jsou tak aktuálně na programu jen tři extraligové zápasy. V karanténě jsou totiž v současnosti i hráči Zlína a Mladé Boleslavi.

Pokračovat