Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Založte si účet z pohodlí domova. Nebudete litovat

29. 6. 2021 10:50
Neztrácejte čas návštěvou banky. S mBank zvládnete udělat vše potřebné odkudkoli.
Foto: mBank

Digitalizace se naštěstí nevyhnula ani bankovnictví a oblíbená mBank, lídr v této oblasti, toho ráda využívá. Pro klienty je atraktivní například svou mobilní aplikací, jejímž prostřednictvím se dá vyřídit téměř vše - od nastavení limitů pro platby přes dočasné zablokování karty až po sjednání půjčky.

"V mBank razíme heslo, že není čas ztrácet čas s bankovními záležitostmi, které jdou vyřešit rychle a jednoduše jen přes telefon. Naši klienti toho hojně využívají, a ačkoli bychom se s nimi rádi potkali na pobočkách, těší nás, že jim tímto způsobem výrazně šetříme čas," říká Petr Žabža, ředitel pro akvizici a aktivaci klientů mBank.

Na pobočku mBank není potřeba chodit, ani když se člověk rozhodne založit si nový účet. Kromě ušetřeného času se navíc vyhne i papírování. Funguje to velmi jednoduše. Stačí si stáhnout aplikaci mBank, nachystat si občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, tedy například pas nebo řidičský průkaz, a mít v telefonu funkční fotoaparát. Poté už vás aplikace sama provede několika jednoduchými kroky k otevření účtu.

"Nejprve zájemci vyplní osobní údaje a v dalším kroku jsou požádáni, aby vyfotili své doklady totožnosti. Svou identitu pak stvrdí tak, že se vyfotí a nahrají dvě krátká videa podle instrukcí, které se jim zobrazí na displeji. V posledním kroku už jen potvrdí smlouvu zadáním kódu ze zprávy SMS a provedou verifikační platbu ze svého stávajícího účtu. Jakmile ji banka obdrží, vše zkontroluje, a pokud je vše v pořádku, účet aktivuje," vysvětluje Petr Žabža.

Jednodušší způsob založení bankovního účtu - za zachování maximální bezpečnosti - pravděpodobně neexistuje. mBank je známa tím, že se pro klienty neustále snaží zjednodušovat a zrychlovat bankovní procesy a celkově jim dělat život pohodlnějším. Velmi užitečná je například funkce odkrytí údajů o kartě v mobilní aplikaci, která se hodí při nakupování na internetu. Pro dokončení platby totiž není nutné vstávat od počítače a jít platební kartu hledat, místo toho stačí přihlásit se do aplikace mBank a po zadání PINu se zobrazí údaje o kartě.

Kromě těchto vymožeností, které v sobě kloubí pohodlí a maximální zabezpečení, jako je třeba placení mobilem nebo hodinkami, má mKonto i další výhody. Jeho založení i vedení jsou zcela zdarma, to samé platí o výběrech nad 1 500 Kč ve všech bankomatech (i v zahraničí) a jak mobilní, tak internetové bankovnictví nabízejí praktický přehled o veškerých pohybech na účtu. Správa financí nikdy nebyla jednodušší!

Více informací na www.mbank.cz

 

Právě se děje

před 45 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy