reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek

Foto: Arthouse Hejtmánek
Galerie a aukční dům ARTHOUSE HEJTMÁNEK pořádá svou tradiční zahradní aukci, která se uskuteční 1. června od 16:00 hodin v prostorách galerijní zahrady.

Známý pražský aukční dům Arthouse Hejtmánek  , vedený manželi Marií a Tomášem Hejtmánkovými, si zakládá na různorodosti nabízených artefaktů, tak, aby si vybral každý sběratel či milovník umění. Letošní zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek opět nabízí vytříbenou kolekci 195-ti uměleckých předmětů, starožitností a designu od 15. století po současnost. Položkou s nejvyšší vyvolávací cenou - 35 milionů korun - je na českém i světovém uměleckém trhu výjimečný obraz Pohled na Prahu (1936-1937) slavného malíře Oskara Kokoschky.

K unikátním patří obraz Anděl (1902) od malíře Františka Urbana, který je významně spjat s Prahou výzdobou řady pražských chrámů, jako například kostela sv. Ludmily na Vinohradech nebo baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Vyvolávat se bude na 650 tisících korun. Mimořádná jsou rovněž plátna Josefa Šímy - V Yerres (1952) či Kamila Lhotáka - Stromovka (1970).

Nejstarší nabízenou položkou je pozdně gotická Madona ze 2. poloviny 15. století, s vyvolávací cenou 380 000 korun. Moderní sochařství počátku 20. století představuje mramorová plastika Vzpomínka (1919) Josefa Mařatky nebo Satyr (1910) Franze Barwiga.

V ARTHOUSU nikdy nezapomínají na umělecké řemeslo; za zmínku stojí habánské a posthabánské nádoby ze sbírky významného historika umění, profesora O. Blažíčka.  Nábytek nabízí ukázky slohů od empíru a biedermeieru, přes secesi, art deco až ke kubismu, který je reprezentován židlí od Pavla Janáka.

Bezesporu zajímavým je PET-ART, umělecký proud s ekologickým podtextem, zaměřující se na "uměleckou recyklaci" pet lahví, jehož autorkou je Veronika Richterová. Nabízena jsou tři její díla. Nedílnou součástí každé aukce u Hejtmánkových je sklo; starší tvorbu zastupují vázy Pavla Hlavy, současnou pak objekty manželů Evy a Petra Vlčkových. Výtvarnicí z největší dálky je mexická sklářka s vazbou na české sklářské tradice a aztéckou ikonografii, Rebeca Huerta a její skleněný objekt Bird Tlaloc.

Aukce: 1. 6. 2017 od 16 hodin
Předaukční výstava: 15. - 31. 5. 2017 / 10.00 - 18.00
Místo: ARTHOUSE HEJTMÁNEK - galerie a aukční dům
           Goetheho 2, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

29. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama