Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Za nejlepším zákaznickým zážitkem do Ski a Bike centra Radotín

komerční článek
21. 3. 2023 10:16
Vítězem Visa Czech Top Shop 2022 je prodejce sportovního vybavení
Vyhlášení výsledků VCTS 2022
Vyhlášení výsledků VCTS 2022 | Foto: komerční článek

S výběrem ideálního modelu lyžařské obuvi vám tu kromě přátelské a kvalifikované obsluhy pomůže 3D scanner, s nastavením správné pozice za řídítky kola zase specializované fit studio. Součástí areálu je i restaurace s venkovním posezením, elektro nabíječky na kola nebo toolboxy pro drobné cyklo opravy. Prodejna Ski a Bike centra Radotín v nedávno zrekonstruovaném areálu Vindyšovy továrny ale přitahuje zákazníky i jinak. "Je to myslím kombinace přívětivé obsluhy, technických inovací v prodejně a unikátnosti celého areálu, který díky restauraci a doplňkovému kulturnímu a sportovnímu programu láká k návštěvě i v okamžicích, kdy zrovna nechcete něco nakupovat," říká Lukáš Princ, spoluzakladatel Ski a Bike Centra Radotín. To se stalo vítězem hlavní kategorie hodnocení zákaznického zážitku v soutěži Visa Czech Top Shop za rok 2022.

Projekt je jedním z kroků, kterými společnost Visa podporuje malé a střední podniky: "Zavázali jsme se podpořit až osm milionů malých a středních podniků po celé Evropě. Daří se nám to díky řadě speciálních projektů. V Česku je to kromě soutěže Visa Czech Top Shop, jejímž cílem je zviditelnit ty nejzajímavější prodejny, také například program Česko platí kartou. V rámci něho mohou malé firmy získat platební terminál až na půl roku zdarma. Rádi jsme tyto dva projekty propojili a program Česko platí kartou jsme zahrnuli jako samostatnou kategorii do oceňování Visa Czech Top Shop," prozradil Josef Kunčar, který je ve společnosti Visa zodpovědný za vztahy s obchodníky.

Nákup v industriálním duchu

Design zbrusu nové vítězné prodejny Ski a Bike centra Radotín je minimalistický a moderní, ale zároveň zahrnuje přírodní a rustikální prvky. Cílem rekonstrukce bylo maximálně zachovat industriální duch Vindyšovy továrny a adaptovat jej do současnosti. "Tento projekt se dostal i do finále České ceny za architekturu 2020. Design prodejny jsme koncipovali tak, aby byl vzdušný. Zboží vystavujeme jako v galerii, ale zároveň jsou po ruce skladovací plochy s dalšími velikostmi a variantami zboží na vyzkoušení. Velmi důležité pro nás bylo i to, aby areál fungoval jako místo, kde se můžete zastavit během svých cyklovýletů, a šlo v něm pořádat různé komunitní cyklistické a lyžařské akce," vysvětluje Lukáš Princ.

Nová prodejna v Radotíně se otevírala na podzim 2019 a její rozjezd od jara 2020 ovlivnilo několik pandemických let. Ocenění tedy přichází v době, kdy teprve dostává příležitost ukázat všechny svoje možnosti. "Celá rekonstrukce 8500 m2 velkého areálu Vindyšovy továrny s restaurací, dvěma prodejnami, půjčovnou a dalšími prostory nebyl jednoduchý projekt. O nic takového se tu doposud nikdo nepokusil a nebylo tak možné předpokládat, že se to setká s tak velkým zájmem zákazníků. Cena Visa Czech Top Shop 2022 nás těší dvojnásob proto, že nám jí udělila odborná porota. Jde tak o další potvrzení úspěchu našeho podnikatelského záměru," dodává Lukáš Princ.

Ski a Bike centrum Radotín
Ski a Bike centrum Radotín | Foto: komerční článek

Kakao je super potravina

Na druhém místě letošního ročníku soutěže se umístila Pražská čokoláda Steiner & Kovarik, kterou milovníci této exotické pochutiny mohou zakoupit v několika firemních prodejnách v Praze. "Naší silnou stránkou je především důraz na zážitek. Dělat věci jen napůl nebo ve špatné kvalitě nám nedává smysl. To bychom radši nedělali nic. Jsme rádi, že to bylo v rámci soutěže Visa Czech Top Shop oceněno," říká spoluzakladatel firmy Petr Kovařík. Přestože se prodejny Steiner & Kovarik nachází v historických budovách, jejich interiér je velice minimalistický a moderní. Design prodejen má na starosti Silvie Steinerová společně se švagrem Jiřím Polanským. "Naše podnikání je založeno na tradičních hodnotách a respektu k historii. Proto pro nás bylo samozřejmostí zanechat původní, historické prvky budovy a vnést do nich vzdušnost, luxus a funkčnost," vysvětluje Petr Kovařík.

Firma klade důraz na udržitelnost a bio kvalitu svých produktů. Podle Kovaříka je tento aspekt pro některé zákazníky velmi důležitý. "Kakao je super potravina. Jeho kvalita se bohužel průmyslovým zpracováním v zemích jako je Belgie, Švýcarsko či USA ztrácí. Jedním z všeobecně rozšířených mýtů je, že čím tmavší čokoláda je, tím je lepší. Ovšem tmavá čokoláda, kterou koupíte například v každém supermarketu, získala svou černou barvu chemickou úpravou, metodou alkalizace. To jí ubírá na kvalitě. Čokoláda vyrobená tradiční metodou v melanžéru, zůstává hnědá jako kakaový bob. Navíc je po této úpravě stále plná antioxidantů, minerálů a dalších blahodárných látek," dodává Kovařík.

Prodejna Steiner & Kovarik
Prodejna Steiner & Kovarik | Foto: komerční článek

Nahlédnout do výroby šperků

Třetí příčku obsadila prodejna šperků JK Jitka Kudláčková, kterou zákazníci najdou v BB Centru na Praze 4. Prostorný showroom se zlatnickou dílnou a možností pohodlného parkování klientům umožňuje nahlédnout do výroby šperků. "Chtěli jsme ji zprostředkovat přímý kontakt se zlatnickým řemeslem. Spojení s výrobou je skvělé i pro rychlé konzultace s klientem, spolupráci a propojení i mezi prodejním a výrobním týmem," říká ředitel a spoluzakladatel firmy Dušan Mlynarčík.

Podle něho je zákazníci vyhledávají hlavně proto, že nabízejí něco jiného, než je běžné. "Baví nás barvy a zajímavé nápady, případně zakázková výroba, pokud si klient nevybere z naší standardní nabídky. Klienti se ptají i na investiční šperky s výjimečným designem, prvotřídní kvalitou a jedinečnými kameny," dodává Mynarčík.

Prodejna JK Jitka Kudláčková
Prodejna JK Jitka Kudláčková | Foto: komerční článek

Soutěž Visa Czech Top Shop ocenila obchodníky také v rámci speciálních kategorií. Kategorie Česko platí kartou patřila pražskému showroomu Kuchyně 4 you. Její majitelé se zapojili do projektu Česko platí kartou, jehož gestorem je Ministerstvo průmyslu a obchodu, a získali tak platební terminál zdarma po dobu jednoho roku. Cena čtenářů Newstream.cz zamířila do Mototechny Drive.

Slavnostní předání ocenění proběhlo na konci února v prostorách Magenta Experience centra na Pankráci a zúčastnili se jej kromě finalistů také zástupci titulárního partnera soutěže ze společnosti Visa, dále zástupci partnerů Moris Design a Samsung nebo prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. "Vidět tolik opravdových profesionálů a talentovaných lidí během slavnostního předávání je velmi potěšující a přeji všem vítězům, aby i v budoucnosti měli nejen otevřené dveře svých prodejen, ale také hlavy novým nápadům a inovacím, které pomohou dále budovat jejich podnikání. Už nyní se těším, co nám přinese nový ročník a jaké báječné prodejny opět budeme v rámci soutěže Visa Czech Top Shop moci navštívit," řekl country manažer Visa pro Českou republiku Petr Polák.

Trofeje pro vítěze
Trofeje pro vítěze | Foto: komerční článek

Mezi dvanáct finalistů ocenění Visa Czech Top Shop pro rok 2022 patřily prodejny dm v OC Černý Most, GrillCentrum WEBER Harfa, JIP Bořanovice, Ski a Bike centrum Radotín, Coop Strakonice, Démos Trade Liberec, Kostka Kolobka Hanušovice, JK Jitka Kudláčková, iWant Brno, Pražská čokoláda Steiner & Kovarik, VERMONT Store Prašná brána a Mototechna Drive.

Ocenění v soutěži Visa Czech Top Shop 2022
Ocenění v soutěži Visa Czech Top Shop 2022 | Foto: komerční článek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy