Steve Ballmer

23. 9. 2011 14:48
Steve Ballmer je výkonný ředitel společnosti Microsoft.
Steve Ballmer.
Steve Ballmer. | Foto: Reuters

Steven Athony Balmer je americký manažer a od roku 2000 výkonný ředitel společnosti Microsoft. Hodnota jeho osobního majetku se odhaduje na 14,5 miliardy dolarů, což v žebříčku nejbohatších lidí planety magazínu Forbes dělá 46. místo.

Steve Ballmer je veřejnosti znám především svými excentrickými vystoupeními, při nichž s nadšením prezentuje produkty Microsoftu, a záznamy většiny z nich se staly hitem v oblasti videí na internetu.

Steve Ballmer se narodil 24. března 1956 v Detroitu a vystudoval matematiku a ekonomiku na Harvardově univerzitě. Ve společnosti Microsoft začal pracovat v červnu 1980, kdy ho jako teprve třicátého zaměstnance a prvního obchodního ředitele najal sám Bill Gates.

V průběhu let ve společnosti vystřídal různé pozice a předsedal několika divizím, až byl v lednu 2000 jmenován výkonným ředitelem Microsoftu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy