Logitech

28. 2. 2012 21:11
Logitech International S.A. je švýcarská holdingová společnost, která se zabývá výrobou a prodejem různých počítačových periferií včetně klávesnic, myší, mikrofonů, herních ovladačů nebo webkamer.
Logitech
Logitech | Foto: Jan Langer

Logitech International S.A. je švýcarská holdingová společnost, která se zabývá výrobou a prodejem různých počítačových periferií včetně klávesnic, myší, mikrofonů, herních ovladačů nebo webkamer. Mezi její produkty patří i různé audio zařízení, jako jsou reproduktory, sluchátka, zařízení pro bezdrátový přenos hudby nebo příslušenství k MP3 přehrávačům a mobilním telefonům.

Firma sídlí ve městě Romanel-sur-Morges a celosvětově zaměstnává zhruba 11 tisíc lidí. Její obrat k roku 2010 dosahoval výše 2,4 miliard dolarů, z toho čistého zisku bylo 128 milionů.

Historie

Firma byla založena roku v roce 1981 a jejími prvními masově prodávanými produkty byly počítačové myši. Postupně se ale nabídka produktů výrazně rozšiřovala, stejně tak firma expandovala do dalších zemí a dnes platí za jednoho z vůbec největších dodavatelů počítačových periferií.

V roce 2008 měl Logitech na kontě miliardu prodaných myší. V současnosti ale tento segment trhu upadá kvůli stále větší popularitě tabletů, které se bez ní obejdou.

V roce 2010 firma oznámila partnerství se softwarovým gigantem Google, s nímž začala pracovat na chytré televizi Google TV.

Dceřiné společnosti

3Dconnexion (3D ovladače)
Labtec (levné počítačové periferie)
LifeSize (audiovizuální služby a produkty)
Harmony (univerzální dálkové ovladače)
Ultimate Ears (in-ear sluchátka)
Slim Devices (spotřební elektronika, přehrávač Squeezebox)
Mirial (různé video produkty a řešení)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy