iPad 2

10. 3. 2011 0:37
Tablet společnosti Apple, iPad 2, přichází oproti původní verzi s výraznými vylepšeními. Jeho předchůdce se jen do března 2011 prodalo kolem 15 milionů kusů.
iPad 2
iPad 2 | Foto: APPLE.COM

Tablet společnosti Apple, iPad 2, přichází oproti původní verzi s výraznými vylepšeními. Jeho předchůdce se jen do března 2011 prodalo kolem 15 milionů kusů.

Velikostí displeje a jeho rozlišením (úhlopříčně 9,7 palců při 1024×768) se iPad 2 nijak neliší od svého předchůdce. Narozdíl od něj je však o třetinu užší a o 15 % lehčí. K dispozici je v bílé i černé verzi.

Uvnitř iPad 2 je k nalezení dvoujádrový procesor A5, díky kterému se zdvojnásobuje jeho výpočetní a až zdevítinásobuje grafický výkon. Výdrž baterie přitom zůstává na původních deseti hodinách provozu.

Nový iPad 2 disponuje dvěma kamerami - přední, VGA, je určena k videohovorům a zadní, která umožňuje filmování ve vysokém rozlišení (HD).

iPad 2 umožňuje přímé připojení na promítací zařízení. Vylepšený snímač polohy a pohybu spolu s vylepšeným výkonem pak dělá z tohoto tabletu konkurenta zavedeným herním konzolím. Nové "chytré" obaly, SmartCovers, jsou opatřeny magnety, které se přichytí k displeji tabletu a při odkrytí automaticky přístroj spustí a při zakrytí zase vypnou.

K tisícům aplikací, které již nyní na iPadu běží, nově přibývají mimo jiné iMovie k úpravě videa a GarageBand. Celý přístroj pak funguje na novém operačním systému iOS 4.3, který mimo jiné přichází s vylepšeným internetovým prohlížečem Safari.

Nejlevnější iPad 2 s Wi-Fi se ve Spojených státech prodává od 11. března 2011 za cenu 499 dolarů. Velikosti paměti jsou stejné jako u předchozího modelu - 16 GB, 32 GB a 64 GB.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy