iPad 2

10. 3. 2011 0:37
Tablet společnosti Apple, iPad 2, přichází oproti původní verzi s výraznými vylepšeními. Jeho předchůdce se jen do března 2011 prodalo kolem 15 milionů kusů.
iPad 2
iPad 2 | Foto: APPLE.COM

Tablet společnosti Apple, iPad 2, přichází oproti původní verzi s výraznými vylepšeními. Jeho předchůdce se jen do března 2011 prodalo kolem 15 milionů kusů.

Velikostí displeje a jeho rozlišením (úhlopříčně 9,7 palců při 1024×768) se iPad 2 nijak neliší od svého předchůdce. Narozdíl od něj je však o třetinu užší a o 15 % lehčí. K dispozici je v bílé i černé verzi.

Uvnitř iPad 2 je k nalezení dvoujádrový procesor A5, díky kterému se zdvojnásobuje jeho výpočetní a až zdevítinásobuje grafický výkon. Výdrž baterie přitom zůstává na původních deseti hodinách provozu.

Nový iPad 2 disponuje dvěma kamerami - přední, VGA, je určena k videohovorům a zadní, která umožňuje filmování ve vysokém rozlišení (HD).

iPad 2 umožňuje přímé připojení na promítací zařízení. Vylepšený snímač polohy a pohybu spolu s vylepšeným výkonem pak dělá z tohoto tabletu konkurenta zavedeným herním konzolím. Nové "chytré" obaly, SmartCovers, jsou opatřeny magnety, které se přichytí k displeji tabletu a při odkrytí automaticky přístroj spustí a při zakrytí zase vypnou.

K tisícům aplikací, které již nyní na iPadu běží, nově přibývají mimo jiné iMovie k úpravě videa a GarageBand. Celý přístroj pak funguje na novém operačním systému iOS 4.3, který mimo jiné přichází s vylepšeným internetovým prohlížečem Safari.

Nejlevnější iPad 2 s Wi-Fi se ve Spojených státech prodává od 11. března 2011 za cenu 499 dolarů. Velikosti paměti jsou stejné jako u předchozího modelu - 16 GB, 32 GB a 64 GB.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 1 hodinou

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy