iPad 2

10. 3. 2011 0:37
Tablet společnosti Apple, iPad 2, přichází oproti původní verzi s výraznými vylepšeními. Jeho předchůdce se jen do března 2011 prodalo kolem 15 milionů kusů.
iPad 2
iPad 2 | Foto: APPLE.COM

Tablet společnosti Apple, iPad 2, přichází oproti původní verzi s výraznými vylepšeními. Jeho předchůdce se jen do března 2011 prodalo kolem 15 milionů kusů.

Velikostí displeje a jeho rozlišením (úhlopříčně 9,7 palců při 1024×768) se iPad 2 nijak neliší od svého předchůdce. Narozdíl od něj je však o třetinu užší a o 15 % lehčí. K dispozici je v bílé i černé verzi.

Uvnitř iPad 2 je k nalezení dvoujádrový procesor A5, díky kterému se zdvojnásobuje jeho výpočetní a až zdevítinásobuje grafický výkon. Výdrž baterie přitom zůstává na původních deseti hodinách provozu.

Nový iPad 2 disponuje dvěma kamerami - přední, VGA, je určena k videohovorům a zadní, která umožňuje filmování ve vysokém rozlišení (HD).

iPad 2 umožňuje přímé připojení na promítací zařízení. Vylepšený snímač polohy a pohybu spolu s vylepšeným výkonem pak dělá z tohoto tabletu konkurenta zavedeným herním konzolím. Nové "chytré" obaly, SmartCovers, jsou opatřeny magnety, které se přichytí k displeji tabletu a při odkrytí automaticky přístroj spustí a při zakrytí zase vypnou.

K tisícům aplikací, které již nyní na iPadu běží, nově přibývají mimo jiné iMovie k úpravě videa a GarageBand. Celý přístroj pak funguje na novém operačním systému iOS 4.3, který mimo jiné přichází s vylepšeným internetovým prohlížečem Safari.

Nejlevnější iPad 2 s Wi-Fi se ve Spojených státech prodává od 11. března 2011 za cenu 499 dolarů. Velikosti paměti jsou stejné jako u předchozího modelu - 16 GB, 32 GB a 64 GB.

 

Právě se děje

Další zprávy