iPad 2

10. 3. 2011 0:37
Tablet společnosti Apple, iPad 2, přichází oproti původní verzi s výraznými vylepšeními. Jeho předchůdce se jen do března 2011 prodalo kolem 15 milionů kusů.
iPad 2
iPad 2 | Foto: APPLE.COM

Tablet společnosti Apple, iPad 2, přichází oproti původní verzi s výraznými vylepšeními. Jeho předchůdce se jen do března 2011 prodalo kolem 15 milionů kusů.

Velikostí displeje a jeho rozlišením (úhlopříčně 9,7 palců při 1024×768) se iPad 2 nijak neliší od svého předchůdce. Narozdíl od něj je však o třetinu užší a o 15 % lehčí. K dispozici je v bílé i černé verzi.

Uvnitř iPad 2 je k nalezení dvoujádrový procesor A5, díky kterému se zdvojnásobuje jeho výpočetní a až zdevítinásobuje grafický výkon. Výdrž baterie přitom zůstává na původních deseti hodinách provozu.

Nový iPad 2 disponuje dvěma kamerami - přední, VGA, je určena k videohovorům a zadní, která umožňuje filmování ve vysokém rozlišení (HD).

iPad 2 umožňuje přímé připojení na promítací zařízení. Vylepšený snímač polohy a pohybu spolu s vylepšeným výkonem pak dělá z tohoto tabletu konkurenta zavedeným herním konzolím. Nové "chytré" obaly, SmartCovers, jsou opatřeny magnety, které se přichytí k displeji tabletu a při odkrytí automaticky přístroj spustí a při zakrytí zase vypnou.

K tisícům aplikací, které již nyní na iPadu běží, nově přibývají mimo jiné iMovie k úpravě videa a GarageBand. Celý přístroj pak funguje na novém operačním systému iOS 4.3, který mimo jiné přichází s vylepšeným internetovým prohlížečem Safari.

Nejlevnější iPad 2 s Wi-Fi se ve Spojených státech prodává od 11. března 2011 za cenu 499 dolarů. Velikosti paměti jsou stejné jako u předchozího modelu - 16 GB, 32 GB a 64 GB.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy