Tým F1 Red Bull

Aktualizováno 10. 1. 2012 12:11
Tým formule 1 Red Bull

Tým Red Bull racing se aktuálně může chlubit úřadujícím mistrem světa formule 1 Sebastianem Vettelem, který v barvách rakouské stáje v roce 2011 triumfoval před Jensonem Buttonem a svým stájovým kolegou Markem Webberem. Red Bull také ovládl Pohár konstruktérů.

Stáj vznikla v roce 2004, když Red Bull koupil licenci od Jaguáru a poprvé se její monoposty na trať vydaly v sezoně 2005. Při své premiéře v seriálu skončila sedmá a v následujících letech se zlepšila až na druhé místo (2009) a nakonec i první příčku (2010, 2011).

V posledních pěti sezonách je tváří Red Bullu Australan Mark Webber, kterého v roce 2009 doplnil mladičký Sebastian Vettel, jenž se o rok později ve 23 letech stal nejmladším mistrem světa v historii formule 1.

Mezi oběma piloty dříve proběhly třenice o to, kdo je vlastně jedničkou týmu a tato otázka zůstává nevyřešena dodnes, i když díky dvěma vítězstvím k ní má blíže Vettel. Dle šéfa týmu Christiana Hornera chce tým oba své jezdce podporovat stejně.

Zajímavosti

- Red Bull je vlastníkem jiné stáje formule 1 Scuderia Torro Rosso
- základna týmu se nachází v anglickém Milton Keynes, ačkoliv licenci má rakouskou
- o Vettela se dříve zajímalo Ferrari, úřadující šampion však prodloužil smlouvu s Red Bullem do konce roku 2014

 

Právě se děje

před 14 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy