MS v ledním hokeji 2011

Aktualizováno 17. 2. 2012 14:06
75. mistrovství světa v ledním hokeji hostila od 29. dubna do 15. května 2011 slovenská města Bratislava a Košice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Fischer, s.r.o., Aktuálně.sk

75. mistrovství světa v ledním hokeji hostila od 29. dubna do 15. května 2011 slovenská města Bratislava a Košice. Celkem 16 týmů se utkalo o titul šampiona, který získali nakonec Finové po vítězství ve finále nad Švédskem 6:1. Česko skončilo třetí, porazilo v boji o bronz Rusko 7:4.

Většina zápasů se odehrála v Bratislavě, na Zimném štadiónu Ondreje Nepely (Ondrej Nepela Arena) o kapacitě 10 000 míst.

Zbytek zápasů hostily Košice na Zimném štadiónu Ladislava Trojáka (Ladislav Trojak Arena) o kapacitě 8 347 míst.

Systém turnaje - se hrál v této podobě naposledy: začínaly čtyři základní skupiny, každá po čtyřech týmech. Ve skupinách odehrály týmy zápasy každý s každým. Tři nejlepší posléze postoupily do kvalifikačních skupin, poslední mužstva pak odehrála zápasy ve skupině o záchranu.

Kvalifikační osmifinálové skupiny se hrály naposledy: dvě po šesti týmech.

Tento systém se bude od roku 2012, kdy je pořadatelem šampionátu Švédsko, měnit. Nový systém by měl být lepší pro fanoušky, jelikož se zlepší přehlednost prodeje. V současnosti totiž fanoušci nevědí, jaké týmy ve druhé fázi turnaje vlastně uvidí.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy