MS v ledním hokeji 2011

Aktualizováno 17. 2. 2012 14:06
75. mistrovství světa v ledním hokeji hostila od 29. dubna do 15. května 2011 slovenská města Bratislava a Košice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Fischer, s.r.o., Aktuálně.sk

75. mistrovství světa v ledním hokeji hostila od 29. dubna do 15. května 2011 slovenská města Bratislava a Košice. Celkem 16 týmů se utkalo o titul šampiona, který získali nakonec Finové po vítězství ve finále nad Švédskem 6:1. Česko skončilo třetí, porazilo v boji o bronz Rusko 7:4.

Většina zápasů se odehrála v Bratislavě, na Zimném štadiónu Ondreje Nepely (Ondrej Nepela Arena) o kapacitě 10 000 míst.

Zbytek zápasů hostily Košice na Zimném štadiónu Ladislava Trojáka (Ladislav Trojak Arena) o kapacitě 8 347 míst.

Systém turnaje - se hrál v této podobě naposledy: začínaly čtyři základní skupiny, každá po čtyřech týmech. Ve skupinách odehrály týmy zápasy každý s každým. Tři nejlepší posléze postoupily do kvalifikačních skupin, poslední mužstva pak odehrála zápasy ve skupině o záchranu.

Kvalifikační osmifinálové skupiny se hrály naposledy: dvě po šesti týmech.

Tento systém se bude od roku 2012, kdy je pořadatelem šampionátu Švédsko, měnit. Nový systém by měl být lepší pro fanoušky, jelikož se zlepší přehlednost prodeje. V současnosti totiž fanoušci nevědí, jaké týmy ve druhé fázi turnaje vlastně uvidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy