Lucie Hradecká

14. 8. 2012 13:57
Lucie Hradecká je česká tenistka a držitelka stříbrné olympijské medaile

Lucie Hradecká je česká tenistka a držitelka stříbrné olympijské medaile.

Na okruh WTA (Ženské tenisové asociace) vstoupila v roce 2004. Premiérový titul na WTA Tour vyhrála roku 2006 v Portoroži (Slovinsko) spolu s krajankou Renatou Voráčovou. Singlový titul z události ITF (Mezinárodní tenisová asociace) získala v roce 2011 na Strabag Prague Open po finálové výhře nad kvalifikantkou Paulou Ormaecheaovou.

Po tomto úspěchu následovalo v sezóně 2011 mnoho dalších spolu s Hlaváčkovou vyhrála první grandslam na French Open a ve finále Fed Cupu nastoupila po boku Květy Peschkeové do rozhodujícího zápasu proti Rusku. České tenistky ve dvou setech přehrály pár Maria Kirilenková a Jelena Vesninová (obě hráčky z první světové desítky ve čtyřhře), a Česká republika tak po dvaceti třech letech vyhrála celou soutěž. V prosinci 2011 navíc dokázala při finále české tenisové extraligy těsně porazit svoji fedcupovou kolegyni Petru Kvitovou (v tomto roce jako jediná hráčka na světě).

Na počátku sezóny 2012 vyhrála Hradecká se stabilní spoluhráčku (stálá deblová dvojice od roku 2008) Andreou Hlaváčkovou turnaj v Aucklandu. Druhý titul sezóny získaly na memphiském turnaji. Na jednom ze čtyř turnajů druhé nejvyšší kategorie Premier Mandatory – Madrid Open se Hradecká probojovala z kvalifikace do hlavní soutěže, v níž porazila dvě hráčky první světové desítky – čtyřku Petru Kvitovou a pětku Samanthu Stosurovou. Skončila až v semifinále na raketě Američanky Sereny Williamsové. V následné klasifikaci žebříčku se dostala do elitní světové stovky, když ze 105.místa postoupila na 55. příčku.

V roce 2012 postoupily s Andreou Hlaváčkovou poprvé v kariéře do finále wimbledonské čtyřhry, v němž je zdolaly sestry Williamsovy. O několik týdnů později se tato situace opakovala na Letních olympijských hrách v Londýně, z nichž si Hradecká s Hlaváčovou odvezly stříbrnou medaili.

Během své dosavadní kariéry vyhrála na okruhu WTA Tour třináct turnajů ve čtyřhře. V rámci okruhu ITF osmnáct událostí ve dvouhře a třicet v deblu.

Na žebříčku byla nejvýše klasifikována pro dvouhru v červnu 2011 na 41. místě a ve čtyřhře pak v květnu 2012 na 8. místě.

Andrea Hlaváčková se narodila 21. května 1985. Jejím trenérem je Jiří Fencl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy