Tenis

Tenis

V Adelaide vyhrála Šwiateková, po Roland Garros má druhý titul

Polská tenistka Iga Šwiateková vyhrála turnaj v Adelaide a po loňském senzačním triumfu na grandslamovém Roland Garros získala na okruhu WTA druhý titul. Světová osmnáctka ve finále porazila druhou nasazenou Švýcarku Belindu Bencicovou dvakrát 6:2.

Devatenáctiletá Šwiateková neztratila v pěti zápasech na tvrdém povrchu v Adelaide ani set. Finále trvalo jen hodinu a šest minut, Bencicová v něm soupeřce pomohla osmi dvojchybami a v obou sadách přišla dvakrát o servis. Vítězka ji při svém podání nepustila ani k jedinému brejkbolu.

Veselý nedal v Montpellier šanci Mikaelu Ymerovi

Jen dva gamy ztratil Jiří Veselý v prvním kole turnaje v Montpellier proti Mikaelu Ymerovi. Aktuálně nejlepší český tenista zvítězil nad Švédem etiopského původu za 53 minut dvakrát 6:1. Při premiéře v tamní hale Veselý zaznamenal deset es.

Sedmadvacetiletý příbramský rodák Veselý se rychle adaptoval na halové podmínky po dvou turnajích v Melbourne. Přípravné Murray River Open ve čtvrtfinále vzdal kvůli zranění ramena, na grandslamovém Australian Open vypadl ve druhém kole.

V Montpellier dnes 69. hráč žebříčku předvedl suverénní výkon a po výhře nad Ymerem si zahraje o postup do čtvrtfinále proti německému kvalifikantovi Peteru Gojowczykovi.