Franck Ribéry (Francie)

Aktualizováno 29. 2. 2012 18:44
Franck Ribéry je francouzský fotbalista hrající v německém Bayernu Mnichov. Je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů světa.
Franck Ribéry
Franck Ribéry | Foto: CPA Eduard Erben

Ofenzivní středopolař, nástupce legendárního Zinedina Zidana, se narodil 7. dubna 1983. Jeho profesionální kariéra započala v Métách, odkud se po půl roce stěhoval do tureckého Galatasaray Istanbul. Zde však vydržel rovněž jen několik měsíců, po nichž se vrátil do Francie, tentokrát však do zvučného Olympique Marseille. Tam se naplno rozvinul jeho tvořivý potenciál, což mu v roce 2006 vyneslo reprezentační nominaci. Zazářil na MS v Německu, kde Francie vybojovala stříbrné medaile. Za rok přestoupil do Bayernu Mnichov, se kterým v roce 2010 dokráčel až do prohraného finále Ligy mistrů. Jeho soukromý život poznamenala sexuální aféra s nezletilou prostitutkou, kvůli které mu hrozilo, že nepojede na MS v roce 2010.

Více o Francii

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy