Fotbalisté Ghany

Aktualizováno 20. 2. 2012 15:58
Profil ghanského fotbalového týmu.
Fotbalisté Ghany
Fotbalisté Ghany | Foto: Reuters

Na mistrovství světa hrálo mužstvo čtyřnásobného mistra Afriky dvakrát a Česká republika má na jednu z účastí trpkou vzpomínku. V Kolíně nad Rýnem v roce 2006 prohrálo Česko dva nula a jeho naděje na postup skončila. Ghana pak vypadla hned poté v osmifinále s Brazílií. V žebříčku FIFA je Ghana v polovině února 2012 na 23. místě. Na africkém poháru národů v roce 2012 skončila čtvrtá, když v semifinále prohrála s pozdějším vítězem Zambií.
Největšími hvězdami týmu jsou Michael Essien z Chelsea, Sulley Ali Muntari z Interu Milán, Derek Boateng z Dněpru Dněpropetrovsk nebo John Mensah z Lyonu. Trenérem mužstva je Srb Goran Stevanović.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy