Fotbalisté Ghany

Aktualizováno 20. 2. 2012 15:58
Profil ghanského fotbalového týmu.
Fotbalisté Ghany
Fotbalisté Ghany | Foto: Reuters

Na mistrovství světa hrálo mužstvo čtyřnásobného mistra Afriky dvakrát a Česká republika má na jednu z účastí trpkou vzpomínku. V Kolíně nad Rýnem v roce 2006 prohrálo Česko dva nula a jeho naděje na postup skončila. Ghana pak vypadla hned poté v osmifinále s Brazílií. V žebříčku FIFA je Ghana v polovině února 2012 na 23. místě. Na africkém poháru národů v roce 2012 skončila čtvrtá, když v semifinále prohrála s pozdějším vítězem Zambií.
Největšími hvězdami týmu jsou Michael Essien z Chelsea, Sulley Ali Muntari z Interu Milán, Derek Boateng z Dněpru Dněpropetrovsk nebo John Mensah z Lyonu. Trenérem mužstva je Srb Goran Stevanović.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Další zprávy