Daniel Pudil

30. 1. 2012 12:31
Profil českého fotbalového záložníka Daniela Pudila

Daniel Pudil je český fotbalový reprezentant a záložník, který na začátku roku 2012 přestoupil do španělské Granady, do léta je však na hostování v italské Ceseně.

Pudilova mládežnická léta jsou spojena se Spartou Praha, nejslavnější období však prožil u jejího největšího konkurenta, ve Slavii. Do české elitní soutěže ale nahlédl až v dresu Chmelu Blšany, s nímž sehrál 11 zápasů a vstřelil 2 góly. Poté se na tři roky přesunul do Liberce a radoval se s ním v sezóně 2005/2006 z mistrovského titulu. Ze severu Čech si jej následně na roční hostování v sezóně 2007/2008 zapůjčila Slavia, které sedmi vstřelenými brankami pomohl ke konečnému ligovému primátu. Mistr však na něj neuplatnil opci a Pudil se vracel do Liberce, který jej následně prodal Racingu Genk. Za belgický celek Pudil nastoupil ke 118 utkáním, vstřelil 4 góly, v sezóně 2010/2011 získal belgický titul a zahrál si i Ligu mistrů. Na začátku roku 2012 český reprezentant Belgii opustil a zakotvil ve španělské Granadě, která jej však obratem poslala na půlroční hostování do italské prvoligové Ceseny.

Pudilova reprezentační kariéra začala v roce 2007 a od té doby čítá 22 zápasů a dvě vstřelené branky. Na svém kontě má běhavý záložník také starty v mládežnických výběrech do 19 a 21 let.

Pudil měří 183 centimetrů a váží 73 kilogramů. Jeho nejčastějším postem je krajní obránce či záložník.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Rusko udělilo Snowdenovi povolení k pobytu na neomezenou dobu

Rusko udělilo bývalému spolupracovníkovi amerických tajných služeb Edwardu Snowdenovi povolení k pobytu na neomezenou dobu. Oznámila to ve čtvrtek agentura TASS s odvoláním na Snowdenova právního zástupce Anatolije Kučerenu. Podle něj Američan zatím neuvažuje o tom, že by požádal o ruské občanství.

Snowdenovi podle Kučereny původně vypršelo povolení k pobytu v Rusku na konci dubna. Vzhledem k pandemii covidu-19 bylo prodlouženo automaticky do června, kdy si Snowden zažádal o jeho obnovení.

Edward Snowden je bývalý spolupracovník americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA). V roce 2013 zveřejnil utajované informace tajných služeb, jež mimo jiné dokládaly, že rozvědky sbíraly telefonní záznamy týkající se milionů Američanů. Za vyzrazení těchto informací je v USA obviněn ze špionáže a krádeže, za což mu hrozí přes 20 let vězení. Od roku 2013 se před americkou justicí ukrývá v Rusku, které mu po jeho útěku ze Spojených států udělilo azyl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy