Andrea Hlaváčková

13. 8. 2012 20:00
Andrea Hlaváčková je česká tenistka, specialistka na čtyřhru a držitelka stříbrné olympijské medaile

Andrea Hlaváčková je česká tenistka, specialistka na čtyřhru a držitelka stříbrné olympijské medaile.

Tenis hraje již od svých pěti let. V roce 2004 vstoupila na okruh WTA (Ženská tenisová asociace), kde od té doby vyhrála deset turnajů ve čtyřhře. V rámci okruhu ITF (Mezinárodní tenisová federace) pak sedm událostí v singlu a sedmnáct v deblu.

V roce 2008 vytvořila stálou deblovou dvojici s Lucií Hradeckou a společně slaví velké úspěchy. V roce 2011 vyhrály první grandslam na French Open, v celém turnaji neztratily ani jeden set. Na počátku sezóny 2012 zvítězily na turnaji v Aucklandu a na Australan Open došly do semifinále. Dalšího vítězství se dočkaly na turnaji v Memphisu. V dubnu 2012 byla Hlaváčková poprvé nominována do českého fedcupového týmu pro semifinále Světové skupiny s Itálií hrané ve dnech 21. až 22. dubna v ostravské ČEZ Aréně.

V roce 2012 postoupila Hlaváčková spolu s Hradeckou poprvé v kariéře do finále wimbledonské čtyřhry, kde je zdolaly sestry Williamsovy. O několik týdnů později se tato situace opakovala na Letních olympijských hrách v Londýně, z nichž si odvezly stříbrnou medaili.

Hlaváčková byla na žebříčku pro dvouhru nejvýše klasifikována v lednu 2011 na 87. místě a ve čtyřhře v květnu 2012 na 7. místě.

Jejím trenérem je Diego Dinomo.

Andrea Hlaváčková se narodila 10. srpna 1986 v Plzni. Pochází z pivovarnické rodiny, její děd i praděd byli řediteli Plzeňského pivovaru, její otec v něm pracuje jako vrchní sládek.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy