PhDr. Miroslav Sládek

29. 4. 2010 17:43
Český krajně pravicový politik, zakladatel a předseda SPR-RSČ
Miroslav Sládek.
Miroslav Sládek. | Foto: Jan Langer

Kraj: Liberecký (Lídr)
Kandidátka: REP (Sdružení pro Republiku - Republikánská strana československa)
Vzdělání: Filosofická fakulta Univerzity Karlovy
Rodinný stav: ženatý/vdaná

Český krajně pravicový politik. Je zakladatelem a předsedou SPR-RSČ.

Poprvé se stal poslancem v roce 1992, posléze v Poslanecké sněmovně působil v letech 1996 až 1998. V listopadu 2002 zvolen do zastupitelstva městské části Brno-Útěchov.

Má tři děti.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy