Whitney Houston

12. 2. 2012 20:20
Whitney Elizabeth Houston byla soulová, popová a rythm´n´beat zpěvačka, která si zahrála také v úspěšném thrilleru Osobní strážce. Soundtrack k filmu se stal nejprodávanějším ženským albem v historii.
Whitney Houston
Whitney Houston | Foto: Aktuálně.cz

Whitney Elizabeth Houston byla soulová, popová a rythm´n´beat zpěvačka, kterou zná většina lidí díky mimořádně úspěšnému romantickém thrilleru Osobní strážce, v němž hrála po boku Kevina Costnera. Soundtrack k filmu se stal nejprodávanějším ženským albem v historii - za týden se jej prodalo přes milion kusů.

Whitney Houston byla v sobotu 11. února 2012 nalezena mrtvá v hotelu v Beverly Hills.

Veliký rozsah, černošská barva hlasu, soulové podání a skvělá dynamika učarovaly milionům lidí po celém světě. Jedno z nejlépe prodávaných alb všech dob posbíralo 17 platinových desek a stále se prodává a s 45 miliony prodaných kopií je definitivně nejprodávanějším soundtrackem všech dob.

Kromě hitů z Osobního strážce, jako cover verze písně Doly Parton I will always love you, nejúspěšnějšího ženského singlu v historii, či I have nothing, obletěla svět píseň How will I know z jejího debutového alba. Píseň byla přitom původně napsána pro Janet Jackson, ta ji však nakonec odmítla.

Jako herečka se objevila ve filmech Až si vydechnu a Kazatelova žena, ale ty se nemohly s Osobním strážcem nijak porovnávat. Za svůj krátký život obdržela přes 400 pěveckých a hereckých ocenění. Mimo jiné 6 Grammy, 22 American Music Awards a 2 Emmy.

Zpěvačka se koncem 90. let postupně dostala z výsluní popové produkce do ústraní. Come back v roce 2009 v podobě alba I look to you se nekonal. Manželství s R&B zpěvákem Bobbym Brownem bylo plné násilí a drog, od kterých se ani po rozvodu v roce 2006 patrně už nikdy zcela neoprostila.

Whitney se narodila do pěvecké rodiny v roce 1963. Její matka, Cissy Houston, byla soulová a gospelová zpěvačka, která doprovázela takové hvězdy, jakými byli Elvis Presley a Aretha Franklin - kmotra Whitney. Jejími sestřenicemi byly zpěvačky Dee Dee a Dionne Warwick.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelská vláda obvinila opozici v čele s Guaidóem z "krvavého spiknutí"

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli označil za vůdce povstání opoziční lídry Juana Guaidóa a Leopolda Lópeze, neřekl ale, zda se zatykače týkají i jich. Do spiknutí byl podle Madura zapleten i americký diplomat. Guaidó, jehož přes padesát zemí, včetně USA, letos uznalo za dočasného prezidenta Venezuely, označil obvinění ze spiknutí za další Madurovu vymyšlenou historku.

O odhalení "teroristického spiknutí" informovala vláda autoritářského prezidenta Madura v sobotu. Podle ní měla skupina přepadnout tuto neděli dvě vojenské posádky a "vyvolat násilnosti v šesti státech (venezuelské federace)". V neděli Maduro prohlásil, že za tímto komplotem byl Guaidó, López a opět také americká a kolumbijská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy