Supraphon

12. 3. 2012 0:46
Supraphon je jedno z nejvýznamnějších českých hudebních vydavatelství, které se z historického hlediska výrazně zasadilo o popularizaci české klasické hudby. Provozuje také portál Supraphonline.cz
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Repro Aktuálně.cz

Supraphon je jedno z českých nejvýznamnějších hudebních vydavatelství, které se z historického hlediska výrazně zasadilo o popularizaci české klasické hudby. Ta tvoří významnou část edičního plánu Supraphonu dodnes.

Vedle ní se vydavatelství zaměřuje i na českou populární hudbu a nejpopulárnějšími interprety z tohoto ranku jsou Karel Gott, Helena vondráčková nebo Hana Zagorová. Z mladších umělců jsou to například Tata Bojs, Tonya Graves nebo Rybičky 48.

Koncem roku 2011 Supraphon spustil vlastní obchod s digitální hudbou Supraphonline.cz, který se svou rozsáhlou nabídkou nahrávek snaží zaujmout právě posluchače z Česka.

Supraphon je také oficiálním distributorem Warner Music Group v České republice.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy