Red Hot Chili Peppers

11. 5. 2012 15:42
Red Hot Chili Peppers je americká rocková skupina, která v druhé polovině osmdesátých let ve velké míře využívala prvků funku a pomohla funk rocku přehoupnout se do devadesátých let.
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili Peppers | Foto: Warner Music

Red Hot Chili Peppers je americká rocková skupina, která v druhé polovině osmdesátých let ve velké míře využívala prvků funku a pomohla funk rocku přehoupnout se do devadesátých let. Dnes je jednou z posledních kapel, jíž se s tímto stylem stále komerčně daří.

Za svou kariéru Redhoti prodali na 60 milionů nosičů po celém světě. Získali šest cen Grammy a rekordní počet jejich singlů (celkem 11) se stal jedničkou amerických hitparád. Kapela se tak řadí mezi vůbec nejúspěšnější v rockové historii.

Téměř třicet let fungující skupinu aktuálně tvoří zpěvák Anthony Kiedis, baskytarista Michael ,,Flea" Balzary, bubeník Chad Smith a kytarista Josh Klinghoffer. Basák Flea se často podílí i na dalších hudebních projektech. Výrazným členem byl ještě kytarista John Frusciante. Ten své působení v kapele ukončil v roce 2009 a nyní se věnuje sólové dráze.

Seznam řadových nahrávek

The Red Hot Chili Peppers (1984)
Freaky Styley (1985)
The Uplift Mofo Party Plan (1987)
Mother's Milk (1989)
Blood Sugar Sex Magik (1991)
One Hot Minute (1995)
Californication (1999)
By the Way (2002)
Stadium Arcadium (2006)
I'm with You (2011)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy