Australská hypotéka

29. 10. 2012 15:25
Australská hypotéka je finanční produkt a marketingová kampaň Hypoteční banky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Hypotéka s přívlastkem australská představuje finanční produkt nabízený společností Hypoteční banka. Ta se už vzhledem ke svému názvu zaměřuje na dlouhodobé úvěry spojené s financováním bydlení. Akcionářem společnosti je ČSOB.

Základní princip fungování této hypotéky stojí na tom, že výše spláceného úroku se odvíjí od výše zapůjčené částky, a že čím vyšší celková částka je, tím výraznější sleva je aplikovaná na úrok. Navíc Hypoteční banka konkretizuje výši slevy (max. 0,4 % za hypotéku nad tři miliony korun).

Název hypotéky je lingvistickou hříčkou, Austrálii máme spojenou s představou země na opačné straně světa, která je vlastně vzhůru nohama. I v případě této hypotéky je princip vzhůru nohama. V zásadě však ve světě hypoték není nijak netradiční.

Při porovnání trhu s hypotékami lze nalézt obdobné produkty u jiných bank a finančních institucí, pojmenování "australská hypotéka" pak nijak nesouvisí s oficiálním či ze zahraničí přejatým označením. Není tedy nijak konkrétní jako v případě americké hypotéky, při níž jsou neúčelově půjčeny peníze zajištěné nemovitostí.

Australská hypotéka představuje marketingový nástroj Hypoteční banky. Reklamním symbolem je klokan.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 55 minutami

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy