Skupina J&T

Aktualizováno 15. 11. 2010 16:36
Skupina J&T je významnou investiční skupinou působící nejen na území Česka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: J&T

Skupina J&T podniká v privátním bankovnictví, realitách, průmyslu či zdravotnictví. V České republice vlastní J&T například fotbalovou Spartu Praha, ČKD Blansko, zpravodajskou televizi Z1 nebo Pražskou i Plzeňskou energetiku.

Vlastní také podíly v Unipetrolu či Zentivě, spolu s PPF Petra Kellnera a manažerem Danielem Křetínským ji patří společnost EPH, velký energetický holding.

Za rok 2009 společnost vykázala konsolidovaný majetek 4,47 miliardy eur, konsolidované vlastní jmění 663,1 milionu eur a čistý zisk 115,6 milionu eur.

V roce 1994 začal Patrik Tkáč budovat spolu s Ivanem Jakabovičem finanční skupinu J&T. V současnosti působí na trzích České republiky, Slovenska a Ruské federace.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy