Skupina J&T

Aktualizováno 15. 11. 2010 16:36
Skupina J&T je významnou investiční skupinou působící nejen na území Česka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: J&T

Skupina J&T podniká v privátním bankovnictví, realitách, průmyslu či zdravotnictví. V České republice vlastní J&T například fotbalovou Spartu Praha, ČKD Blansko, zpravodajskou televizi Z1 nebo Pražskou i Plzeňskou energetiku.

Vlastní také podíly v Unipetrolu či Zentivě, spolu s PPF Petra Kellnera a manažerem Danielem Křetínským ji patří společnost EPH, velký energetický holding.

Za rok 2009 společnost vykázala konsolidovaný majetek 4,47 miliardy eur, konsolidované vlastní jmění 663,1 milionu eur a čistý zisk 115,6 milionu eur.

V roce 1994 začal Patrik Tkáč budovat spolu s Ivanem Jakabovičem finanční skupinu J&T. V současnosti působí na trzích České republiky, Slovenska a Ruské federace.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Případ Afroameričana, který zemřel krátce po zatčení, vyšetří ministerstvo spravedlnosti a FBI

Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černošského muže ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Ve středu to sdělil americký prezident Donald Trump. Podle něj se tak děje na jeho žádost. "Požádal jsem, aby toto vyšetřování bylo urychleno a velmi oceňuji veškerou práci, kterou odvádějí místní pořádkové složky," dodal Trump na svém Twitteru.

Úmrtí George Floyda vyvolalo nepokoje ve městě Minneapolis. Policie tam ve středu rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel v pondělí ve vazbě poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel. Floyda se snažila zatknout policie na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog. Čtyři zasahující policisté už kvůli incidentu přišli o práci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy