reklama
 
 

OBI - hobbymarket

4. 2. 2012 12:51
Obchodní řetězec OBI, patřící německé společnosti Tengelmann, má v České republice 29 hobbymarketů - obchodů zaměřených na kutilství, dům a zahradu.

Obchodní řetězec OBI, patřící společnosti Tengelmann, prodává ve svých prodejnách, zařízených jako hypermarkety, zboží z takzvané Do It Yourself kategorie (anglicky "udělej si sám"), nebo také hobby. Proto se tomuto typu obchodů říká též hobbymarket.

Sortiment tvoří celá škála rozličných materiálů, nářadí a vybavení pro zahradnictví, kutilství, stavební úpravy včetně elektroinstalací, obkladů a natírání. Dále vybavení do bytu a domu, jako koberce, linolea a nábytek, nebo stroje a zástavba pro vybavení domácí dílny.

Na českém trhu působí řada konkurentů v tomto čím dál populárnějším odvětví; Bauhaus, Baumarkt, Mountfield či Hornbach.

Společnost byla založena v Hamburku v roce 1970 Emilem Luxem a Manfredem Mannem. Dnes má téměř 40 tisíc zaměstnanců, kteří kromě Německa a Česka pracují také na pobočkách v Itálii, Švýcarsku, Polsku, Rakousku, Maďarsku, Rusku, Bosně, Chorvatsku, Ukrajině, Rumunsku a Slovensku.

Do ČR, kde má v provozu 29 obchodů, přišlo OBI v roce 1995. Od roku 2003 získává každoročně první příčku ve své kategorii (hobbymarket) v soutěži Obchodník roku, kterou pořádá GE Money Bank. Nejvíce poboček OBI je stále v Německu - 331.

4. 2. 2012 12:51

reklama
Pokračujte dál
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama