OBI - hobbymarket

4. 2. 2012 12:51
Obchodní řetězec OBI, patřící německé společnosti Tengelmann, má v České republice 29 hobbymarketů - obchodů zaměřených na kutilství, dům a zahradu.
OBI - hobbymarket
OBI - hobbymarket | Foto: obi

Obchodní řetězec OBI, patřící společnosti Tengelmann, prodává ve svých prodejnách, zařízených jako hypermarkety, zboží z takzvané Do It Yourself kategorie (anglicky "udělej si sám"), nebo také hobby. Proto se tomuto typu obchodů říká též hobbymarket.

Sortiment tvoří celá škála rozličných materiálů, nářadí a vybavení pro zahradnictví, kutilství, stavební úpravy včetně elektroinstalací, obkladů a natírání. Dále vybavení do bytu a domu, jako koberce, linolea a nábytek, nebo stroje a zástavba pro vybavení domácí dílny.

Na českém trhu působí řada konkurentů v tomto čím dál populárnějším odvětví; Bauhaus, Baumarkt, Mountfield či Hornbach.

Společnost byla založena v Hamburku v roce 1970 Emilem Luxem a Manfredem Mannem. Dnes má téměř 40 tisíc zaměstnanců, kteří kromě Německa a Česka pracují také na pobočkách v Itálii, Švýcarsku, Polsku, Rakousku, Maďarsku, Rusku, Bosně, Chorvatsku, Ukrajině, Rumunsku a Slovensku.

Do ČR, kde má v provozu 29 obchodů, přišlo OBI v roce 1995. Od roku 2003 získává každoročně první příčku ve své kategorii (hobbymarket) v soutěži Obchodník roku, kterou pořádá GE Money Bank. Nejvíce poboček OBI je stále v Německu - 331.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Moskva podle Lavrova vyhostí kromě deseti amerických také tři polské diplomaty v reakci na stejný krok Varšavy, uvedla DPA.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy