OBI - hobbymarket

4. 2. 2012 12:51
Obchodní řetězec OBI, patřící německé společnosti Tengelmann, má v České republice 29 hobbymarketů - obchodů zaměřených na kutilství, dům a zahradu.
OBI - hobbymarket
OBI - hobbymarket | Foto: obi

Obchodní řetězec OBI, patřící společnosti Tengelmann, prodává ve svých prodejnách, zařízených jako hypermarkety, zboží z takzvané Do It Yourself kategorie (anglicky "udělej si sám"), nebo také hobby. Proto se tomuto typu obchodů říká též hobbymarket.

Sortiment tvoří celá škála rozličných materiálů, nářadí a vybavení pro zahradnictví, kutilství, stavební úpravy včetně elektroinstalací, obkladů a natírání. Dále vybavení do bytu a domu, jako koberce, linolea a nábytek, nebo stroje a zástavba pro vybavení domácí dílny.

Na českém trhu působí řada konkurentů v tomto čím dál populárnějším odvětví; Bauhaus, Baumarkt, Mountfield či Hornbach.

Společnost byla založena v Hamburku v roce 1970 Emilem Luxem a Manfredem Mannem. Dnes má téměř 40 tisíc zaměstnanců, kteří kromě Německa a Česka pracují také na pobočkách v Itálii, Švýcarsku, Polsku, Rakousku, Maďarsku, Rusku, Bosně, Chorvatsku, Ukrajině, Rumunsku a Slovensku.

Do ČR, kde má v provozu 29 obchodů, přišlo OBI v roce 1995. Od roku 2003 získává každoročně první příčku ve své kategorii (hobbymarket) v soutěži Obchodník roku, kterou pořádá GE Money Bank. Nejvíce poboček OBI je stále v Německu - 331.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Slovenská hokejová extraliga bude mít 12 účastníků i s Miškovcem

Nový ročník slovenské hokejové extraligy se bude hrát s dvanácti účastníky místo dosavadních třinácti. Jedenáctku slovenských klubů doplní opět maďarský Miškovec, který hrál tuto soutěž i v minulých dvou ročnících. Jeho účast potvrdila na dnešním zasedání Sportovní rada Pro-Hokeje, který soutěž řídí.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronoviru, hrál ve slovenské nejvyšší soutěži také další maďarský klub MAC Budapešť, který se ale rozhodl po dvou letech extraligu opustit. Z druhé nejvyšší soutěže nedohraného ročníku kvůli pandemii koronaviru nikdo nepostoupil, suverénní lídr Bratislava Capitals se rozhodl pro působení v mezinárodní rakouské lize.

Nový ročník slovenské extraligy začne 2. října a bude se hrát 50 kol. Týmy se utkají čtyřkolově každý s každým (44 zápasů) a dalších šest utkání je čeká proti regionálním soupeřům. Proto byly celky rozděleny tak, že skupinu Západ tvoří Nitra, Slovan Bratislava, Nové Zámky a Trenčín, Střed Banská Bystrica, Detva, Zvolen, Liptovský Mikuláš a Východ Košice, Michalovce, Poprad a Miškovec.

Prvních šest celků společné tabulky postoupí přímo do čtvrtfinále a týmy na 7. až 10. místě čeká předkolo. Pro celky na 11. a 12. pozici soutěž skončí. Na základě předchozích dohod bude ročník 2020/21 nesestupový a vítěz druhé nejvyšší soutěže získá právo účasti v extralize.

Další zprávy