Mountfield

Aktualizováno 6. 2. 2012 14:52
Český maloobchodní řetězec Mountfield, jeden z takzvaných hobbymarketů. Je však více profilovaný; specializuje se hlavně na vše pro zahrady; zahradní techniku, nářadí, bazény a nábytek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Mountfield

Mountfield je český maloobchodní řetězec, jeden z takzvaných hobbymarketů. Je však více profilovaný; specializuje se hlavně na vše pro zahrady; zahradní techniku, nářadí, bazény a nábytek.

Mountfield pečuje o svou "zahrádkářskou" image a využívá inzertních možností v tématických pořadech v televizi. Maskotem firmy je postavička Béda Trávníček, asistující při vytáčení slev a dárků na Kole štěstí. Kolem si mohli zákaznící zatočit, jako odměnu za nákup. Akce se obvykle vyhlašovala v obdobích menších tržeb a opakovaně lákala zákazníky k nákupu "na poslední chvíli". Firma s touto marketingovou klasikou skončila na Vánoce roku 2011, po patnácti letech.

Hlas Bédovi Trávníčkovi propůjčila herečka Jiřina Bohdalová. Animovaná postavička se pravidelně objevuje v Receptáři, kutilském pořadu na TV Prima (dříve na ČT), který moderuje Přemek Podlaha.

Zákaznický servis Mountfieldu zahrnuje dovoz zakoupené techniky domů, její servis, stavbu bazénů, výkup starých strojů protiúčtem, nákup na splátky a vystavení věrnostní Vkladní knížky Mountfield stálým zákazníkům. Produkt umožňuje nakupujícím čerpat ze systému slev podle toho, jak nakupují.

Společnost má v ČR 55 a na Slovensku 17 prodejních center. Pro rok 2012 oznámil Mountfield svůj úmysl síť rozšířit a dokonce vstoupit na pražskou burzu.

Od roku 2006 je Mountfield sponzorem extraligového hokejového klubu HC Mountfield České Budějovice a Slovenského hokejového klubu MHC Martin.

Společnost založil v roce 1991 Ivan Drbohlav, který je také jejím generálním ředitelem.

 

Právě se děje

před 40 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy