Mountfield

Aktualizováno 6. 2. 2012 14:52
Český maloobchodní řetězec Mountfield, jeden z takzvaných hobbymarketů. Je však více profilovaný; specializuje se hlavně na vše pro zahrady; zahradní techniku, nářadí, bazény a nábytek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Mountfield

Mountfield je český maloobchodní řetězec, jeden z takzvaných hobbymarketů. Je však více profilovaný; specializuje se hlavně na vše pro zahrady; zahradní techniku, nářadí, bazény a nábytek.

Mountfield pečuje o svou "zahrádkářskou" image a využívá inzertních možností v tématických pořadech v televizi. Maskotem firmy je postavička Béda Trávníček, asistující při vytáčení slev a dárků na Kole štěstí. Kolem si mohli zákaznící zatočit, jako odměnu za nákup. Akce se obvykle vyhlašovala v obdobích menších tržeb a opakovaně lákala zákazníky k nákupu "na poslední chvíli". Firma s touto marketingovou klasikou skončila na Vánoce roku 2011, po patnácti letech.

Hlas Bédovi Trávníčkovi propůjčila herečka Jiřina Bohdalová. Animovaná postavička se pravidelně objevuje v Receptáři, kutilském pořadu na TV Prima (dříve na ČT), který moderuje Přemek Podlaha.

Zákaznický servis Mountfieldu zahrnuje dovoz zakoupené techniky domů, její servis, stavbu bazénů, výkup starých strojů protiúčtem, nákup na splátky a vystavení věrnostní Vkladní knížky Mountfield stálým zákazníkům. Produkt umožňuje nakupujícím čerpat ze systému slev podle toho, jak nakupují.

Společnost má v ČR 55 a na Slovensku 17 prodejních center. Pro rok 2012 oznámil Mountfield svůj úmysl síť rozšířit a dokonce vstoupit na pražskou burzu.

Od roku 2006 je Mountfield sponzorem extraligového hokejového klubu HC Mountfield České Budějovice a Slovenského hokejového klubu MHC Martin.

Společnost založil v roce 1991 Ivan Drbohlav, který je také jejím generálním ředitelem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahuje 28 jednotek hasičů. 

"Hoří plastový odpad v areálu kovošrotu, je to zhruba 50 metrů široké," řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. V blízkosti podle něj nejsou obytné domy, areál je v průmyslové zóně. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad.

Policie se bude zabývat vyšetřováním příčin požáru až po dohašení, které může trvat celou noc. "Vzhledem k tomu, že zde před několika dny již k menšímu požáru došlo, bude zřejmě jednou z variant příčin i úmyslné zapálení," řekla Schneeweissová.

Hasiči přijali hlášení o požáru před 17:00. Zvláštní stupeň poplachu vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší. "Lidem v části Lobeček jsme doporučili nevětrat," řekl kralupský starosta Marek Czechmann.

Další zprávy