Mountfield

Aktualizováno 6. 2. 2012 14:52
Český maloobchodní řetězec Mountfield, jeden z takzvaných hobbymarketů. Je však více profilovaný; specializuje se hlavně na vše pro zahrady; zahradní techniku, nářadí, bazény a nábytek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Mountfield

Mountfield je český maloobchodní řetězec, jeden z takzvaných hobbymarketů. Je však více profilovaný; specializuje se hlavně na vše pro zahrady; zahradní techniku, nářadí, bazény a nábytek.

Mountfield pečuje o svou "zahrádkářskou" image a využívá inzertních možností v tématických pořadech v televizi. Maskotem firmy je postavička Béda Trávníček, asistující při vytáčení slev a dárků na Kole štěstí. Kolem si mohli zákaznící zatočit, jako odměnu za nákup. Akce se obvykle vyhlašovala v obdobích menších tržeb a opakovaně lákala zákazníky k nákupu "na poslední chvíli". Firma s touto marketingovou klasikou skončila na Vánoce roku 2011, po patnácti letech.

Hlas Bédovi Trávníčkovi propůjčila herečka Jiřina Bohdalová. Animovaná postavička se pravidelně objevuje v Receptáři, kutilském pořadu na TV Prima (dříve na ČT), který moderuje Přemek Podlaha.

Zákaznický servis Mountfieldu zahrnuje dovoz zakoupené techniky domů, její servis, stavbu bazénů, výkup starých strojů protiúčtem, nákup na splátky a vystavení věrnostní Vkladní knížky Mountfield stálým zákazníkům. Produkt umožňuje nakupujícím čerpat ze systému slev podle toho, jak nakupují.

Společnost má v ČR 55 a na Slovensku 17 prodejních center. Pro rok 2012 oznámil Mountfield svůj úmysl síť rozšířit a dokonce vstoupit na pražskou burzu.

Od roku 2006 je Mountfield sponzorem extraligového hokejového klubu HC Mountfield České Budějovice a Slovenského hokejového klubu MHC Martin.

Společnost založil v roce 1991 Ivan Drbohlav, který je také jejím generálním ředitelem.

 

Právě se děje

před 45 minutami

V Jihlavě narazil vlak do lokomotivy, oba stroje vykolejily

Na nádraží v Jihlavě se srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Provoz na Trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastavený. Podle informací na webu Českých drah bude obnovený nejdřív po 12:00.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala v 6:00. "Došlo tam k nedovolené jízdě nákladního vlaku kolem návěsti zakazující jízdu a následné srážce s odstavenou lokomotivou a vykolejení," řekl Drápal. Škoda zatím nebyla vyčíslená.

Zdroj: ČTK
Další zprávy