Mountfield

Aktualizováno 6. 2. 2012 14:52
Český maloobchodní řetězec Mountfield, jeden z takzvaných hobbymarketů. Je však více profilovaný; specializuje se hlavně na vše pro zahrady; zahradní techniku, nářadí, bazény a nábytek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Mountfield

Mountfield je český maloobchodní řetězec, jeden z takzvaných hobbymarketů. Je však více profilovaný; specializuje se hlavně na vše pro zahrady; zahradní techniku, nářadí, bazény a nábytek.

Mountfield pečuje o svou "zahrádkářskou" image a využívá inzertních možností v tématických pořadech v televizi. Maskotem firmy je postavička Béda Trávníček, asistující při vytáčení slev a dárků na Kole štěstí. Kolem si mohli zákaznící zatočit, jako odměnu za nákup. Akce se obvykle vyhlašovala v obdobích menších tržeb a opakovaně lákala zákazníky k nákupu "na poslední chvíli". Firma s touto marketingovou klasikou skončila na Vánoce roku 2011, po patnácti letech.

Hlas Bédovi Trávníčkovi propůjčila herečka Jiřina Bohdalová. Animovaná postavička se pravidelně objevuje v Receptáři, kutilském pořadu na TV Prima (dříve na ČT), který moderuje Přemek Podlaha.

Zákaznický servis Mountfieldu zahrnuje dovoz zakoupené techniky domů, její servis, stavbu bazénů, výkup starých strojů protiúčtem, nákup na splátky a vystavení věrnostní Vkladní knížky Mountfield stálým zákazníkům. Produkt umožňuje nakupujícím čerpat ze systému slev podle toho, jak nakupují.

Společnost má v ČR 55 a na Slovensku 17 prodejních center. Pro rok 2012 oznámil Mountfield svůj úmysl síť rozšířit a dokonce vstoupit na pražskou burzu.

Od roku 2006 je Mountfield sponzorem extraligového hokejového klubu HC Mountfield České Budějovice a Slovenského hokejového klubu MHC Martin.

Společnost založil v roce 1991 Ivan Drbohlav, který je také jejím generálním ředitelem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy