Nemocnice Ostrov

23. 6. 2015 9:22
Nemocnice v Ostrově nabízí díky rozmanité struktuře oborů komplexní péči pacientům po celou dobu jejich léčení ve zdravotnickém zařízení.
Nemocnice Ostrov dává důraz na proklientský přístup v rámci zdravotní péče.
Nemocnice Ostrov dává důraz na proklientský přístup v rámci zdravotní péče. | Foto: Aktuálně.cz

Zdravotnické zařízení se nachází v klidném a čistém prostředí a na pacienty působí až familiárním dojmem. V areálu jsou k dispozici odpočinková místa spolu s fontánou, bylinkovou zahradou a Sportparkem. Nemocnice je situována 12 kilometrů od centra Karlových Varů a nabízí parkování pro své klienty zdarma.

Pokoje jsou komfortně vybaveny a zdravotnické zařízení disponuje také bezbariérovým vstupem do budovy a do parku. Vstup se nachází u ambulance dětského oddělení. Vlastníkem nemocnice je společnost NEMOS PLUS, s. r. o.

Základní informace

Adresa: NEMOS PLUS s.r.o., Nemocnice Ostrov, U Nemocnice 1161, 363 01 Ostrov
Telefon: + 420 353 364 111
E-mail: [email protected]
Jednatel: Mgr. David Soukup

Nemocnice nabízí zdravotníkům možnost vzdělávání v rámci vlastních akreditovaných pracovišť, mohou se zúčastnit konferencí, workshopů a seminářů. Zdravotnické zařízení pořádá kvalifikační kurzy pro zaměstnance a také pro veřejnost. Kurzy jsou zpoplatněny, avšak jsou dostupné za velice přijatelné ceny. Zaměstnanci nemocnice mají zpravidla výrazně příznivější ceny než je tomu u veřejnosti. Kurzy jsou akreditovány Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

Historie
Poslední stavební úpravy budovy nemocnice byly dokončeny 20. listopadu 1961, avšak plány na její samotnou realizaci byly vytvořeny již v 50. letech 20. století. Pro oblast Jáchymovska byla dominantní těžba uranu, a proto bylo nutné vybudovat v regionu zdravotnické zařízení, aby byla zajištěna zdravotní péče pro horníky. Stavba nemocnice byla zahájena v říjnu roku 1957 a investorem byl Národní podnik Jáchymovské doly.

Zdravotnické zařízení bylo postaveno na zelené louce a nemocnice představovala špičkové, moderní monoblokové pracoviště. Sloužilo primárně pro horníky z jáchymovských dolů. Při stavbě bylo počítáno s kapacitou 600 lůžek, avšak v současné době jich je pouhá polovina. Proč je dnes kapacita snížena je vidět na úrovni zařízení. V šedesátých letech bylo počítáno s mnohalůžkovými pokoji, na kterých mělo být umístěno 6-7 pacientů.

Oddělení nemocnice

Oddělení Následné intenzivní péče – NIP
Oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče – DIOP
Oddělení následné péče
Interní oddělení
Chirurgické oddělení
Jednodenní víceoborová péče (CHIR, ORT)
Gynekologicko-porodnické oddělení
Dětské a novorozenecké lůžkové oddělení
Psychiatrické a psychoterapeutické oddělení
Rehabilitační lůžkové oddělení
Rehabilitační ambulance, fyzikální terapie, vodoléčba a rázová vlna
Urologie
Ergoterapeutická poradna
Kardiologická ambulance
Psychologické poradny
Lékařská služba první pomoci
Gastroenterologická ambulance
Obvodní praktický lékař pro děti i dospělé
Radiodiagnostické oddělení -počítačová tomografie (CT), digitalizace provozu PACS OKB
Specializované poradny
Anesteziologie
Oddělení klinické biochemie
Nemocnice má dva provozně nezávislé operační trakty celkem se šesti sály
Centrální sterilizace
Zdravotně-sociální pracovnice
Nutriční terapeut

Nemocnice nesloužila jako zařízení, kde by se měli pacienti cítit dobře, nebyl zde zaveden klientský přístup, zcela chyběla kavárna, občerstvení a další místnosti, které by sloužily k relaxaci. Veškeré prostory byly využity pro maximalizaci lůžkové kapacity.

Od svého vzniku byla součástí Okresního ústavu národního zdraví a připojila se k ní poliklinika v Hroznětínské ulici. Mezi nejúspěšnější patřilo gynekologické oddělení. Po roce 1994 se nemocnice zásadně transformovala a stala se na základě počtu lůžek největším soukromým nestátním zdravotnickým zařízením.

Současnost
V roce 2008 se změnila vlastnická struktura, byla formulována nová vize nemocnice a byl vnesen důraz na proklientský přístup v rámci zdravotní péče. Nemocnice dbá na kvalitu poskytovaných služeb a péči o klienty. Byly zachovány klasické obory a dále byly doplněny další nové exkluzivní obory, mezi které se řadí lůžková psychiatrie, lůžková rehabilitace a oddělení následné intenzivní péče.

Díky aktivnímu managementu se nemocnice snaží posunout na špičkovou úroveň a investuje do obnovy interiérů, zlepšuje technické vybavení a tímto se posouvá na evropský zdravotnický standard.

Úspěchy
V roce 2009 byly opraveny porodní sály, a to zejména z důvodu navázání na prvotřídní pověst porodnice z osmdesátých let. Dále byly modernizovány ambulantní provozy, oddělení lůžkové psychiatrie, DIOP, chirurgické a interní oddělení včetně jednotek intenzivní péče.

Byly velice zásadně modernizovány centrální operační sály a byl pořízen nový počítačový tomograf. Nemocnice se od roku 2008 proměnila na moderní zdravotnické zařízení.

Na sklonku roku 2014 obdržela nemocnice akreditaci od Spojené akreditační komise a stala se jediným zařízením v Karlovarském kraji, které certifikát získalo. Externí certifikát kvality dává pacientům a zaměstnancům najevo, že zdravotnické zařízení poskytuje bezpečnou a kvalitní péči. Nemocnice neustále zvyšuje standardy poskytovaných zdravotnických služeb a to nejen z hlediska moderního vybavení prostor a operačních sálů, ale také se snaží neustále vzdělávat své zaměstnance.

V roce 2015 plánuje zrealizovat v rámci 44. výzvy Regionálního operačního programu Severozápad opravu starého objektu B, který se nachází na přilehlé části pozemku nemocnice, a vytvořit moderní lůžkové pracoviště psychiatrického výzkumu a rehabilitace. Cenový rozpočet je odhadován na 128 milionů korun.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nejsledovanějším YouTube klipem poslední dekády je Despacito, následuje Sheeranovo Shape of You a video od Wiz Khalify

Klip k tanečnímu hitu Despacito portorického zpěváka Luise Fonsiho se stal na platformě YouTube nejsledovanějším hudebním videem uplynulého desetiletí, celkem nasbíral 6,5 miliardy zhlédnutí. Úctyhodných 4,5 miliardy přehrání pak figuruje u klipu zpěváka Eda Sheerana natočeného k písni Shape of You. První trojici nejpopulárnějších videí pak uzavírá rapper Wiz Khalifa, jehož klip See You Again má na YouTube 4,3 miliardy zhlédnutí.

Top ten nejoblíbenějších klipů tvoří zejména starší hity, například píseň Uptown Funk Marka Ronsona a Bruna Marse z roku 2015. Tato skladba skončila v žebříčku na čtvrtém místě s počtem 3,7 miliardy zhlédnutí. V závěsu za ní figuruje hit Gangnam Style jihokorejského rappera PSY, který si celý svět podmanil už v roce 2012 a který do současnosti nasbíral 3,4 miliardy přehrání.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy