Nemocnice Ostrov

23. 6. 2015 9:22
Nemocnice v Ostrově nabízí díky rozmanité struktuře oborů komplexní péči pacientům po celou dobu jejich léčení ve zdravotnickém zařízení.
Nemocnice Ostrov dává důraz na proklientský přístup v rámci zdravotní péče.
Nemocnice Ostrov dává důraz na proklientský přístup v rámci zdravotní péče. | Foto: Aktuálně.cz

Zdravotnické zařízení se nachází v klidném a čistém prostředí a na pacienty působí až familiárním dojmem. V areálu jsou k dispozici odpočinková místa spolu s fontánou, bylinkovou zahradou a Sportparkem. Nemocnice je situována 12 kilometrů od centra Karlových Varů a nabízí parkování pro své klienty zdarma.

Pokoje jsou komfortně vybaveny a zdravotnické zařízení disponuje také bezbariérovým vstupem do budovy a do parku. Vstup se nachází u ambulance dětského oddělení. Vlastníkem nemocnice je společnost NEMOS PLUS, s. r. o.

Základní informace

Adresa: NEMOS PLUS s.r.o., Nemocnice Ostrov, U Nemocnice 1161, 363 01 Ostrov
Telefon: + 420 353 364 111
E-mail: [email protected]
Jednatel: Mgr. David Soukup

Nemocnice nabízí zdravotníkům možnost vzdělávání v rámci vlastních akreditovaných pracovišť, mohou se zúčastnit konferencí, workshopů a seminářů. Zdravotnické zařízení pořádá kvalifikační kurzy pro zaměstnance a také pro veřejnost. Kurzy jsou zpoplatněny, avšak jsou dostupné za velice přijatelné ceny. Zaměstnanci nemocnice mají zpravidla výrazně příznivější ceny než je tomu u veřejnosti. Kurzy jsou akreditovány Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

Historie
Poslední stavební úpravy budovy nemocnice byly dokončeny 20. listopadu 1961, avšak plány na její samotnou realizaci byly vytvořeny již v 50. letech 20. století. Pro oblast Jáchymovska byla dominantní těžba uranu, a proto bylo nutné vybudovat v regionu zdravotnické zařízení, aby byla zajištěna zdravotní péče pro horníky. Stavba nemocnice byla zahájena v říjnu roku 1957 a investorem byl Národní podnik Jáchymovské doly.

Zdravotnické zařízení bylo postaveno na zelené louce a nemocnice představovala špičkové, moderní monoblokové pracoviště. Sloužilo primárně pro horníky z jáchymovských dolů. Při stavbě bylo počítáno s kapacitou 600 lůžek, avšak v současné době jich je pouhá polovina. Proč je dnes kapacita snížena je vidět na úrovni zařízení. V šedesátých letech bylo počítáno s mnohalůžkovými pokoji, na kterých mělo být umístěno 6-7 pacientů.

Oddělení nemocnice

Oddělení Následné intenzivní péče – NIP
Oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče – DIOP
Oddělení následné péče
Interní oddělení
Chirurgické oddělení
Jednodenní víceoborová péče (CHIR, ORT)
Gynekologicko-porodnické oddělení
Dětské a novorozenecké lůžkové oddělení
Psychiatrické a psychoterapeutické oddělení
Rehabilitační lůžkové oddělení
Rehabilitační ambulance, fyzikální terapie, vodoléčba a rázová vlna
Urologie
Ergoterapeutická poradna
Kardiologická ambulance
Psychologické poradny
Lékařská služba první pomoci
Gastroenterologická ambulance
Obvodní praktický lékař pro děti i dospělé
Radiodiagnostické oddělení -počítačová tomografie (CT), digitalizace provozu PACS OKB
Specializované poradny
Anesteziologie
Oddělení klinické biochemie
Nemocnice má dva provozně nezávislé operační trakty celkem se šesti sály
Centrální sterilizace
Zdravotně-sociální pracovnice
Nutriční terapeut

Nemocnice nesloužila jako zařízení, kde by se měli pacienti cítit dobře, nebyl zde zaveden klientský přístup, zcela chyběla kavárna, občerstvení a další místnosti, které by sloužily k relaxaci. Veškeré prostory byly využity pro maximalizaci lůžkové kapacity.

Od svého vzniku byla součástí Okresního ústavu národního zdraví a připojila se k ní poliklinika v Hroznětínské ulici. Mezi nejúspěšnější patřilo gynekologické oddělení. Po roce 1994 se nemocnice zásadně transformovala a stala se na základě počtu lůžek největším soukromým nestátním zdravotnickým zařízením.

Současnost
V roce 2008 se změnila vlastnická struktura, byla formulována nová vize nemocnice a byl vnesen důraz na proklientský přístup v rámci zdravotní péče. Nemocnice dbá na kvalitu poskytovaných služeb a péči o klienty. Byly zachovány klasické obory a dále byly doplněny další nové exkluzivní obory, mezi které se řadí lůžková psychiatrie, lůžková rehabilitace a oddělení následné intenzivní péče.

Díky aktivnímu managementu se nemocnice snaží posunout na špičkovou úroveň a investuje do obnovy interiérů, zlepšuje technické vybavení a tímto se posouvá na evropský zdravotnický standard.

Úspěchy
V roce 2009 byly opraveny porodní sály, a to zejména z důvodu navázání na prvotřídní pověst porodnice z osmdesátých let. Dále byly modernizovány ambulantní provozy, oddělení lůžkové psychiatrie, DIOP, chirurgické a interní oddělení včetně jednotek intenzivní péče.

Byly velice zásadně modernizovány centrální operační sály a byl pořízen nový počítačový tomograf. Nemocnice se od roku 2008 proměnila na moderní zdravotnické zařízení.

Na sklonku roku 2014 obdržela nemocnice akreditaci od Spojené akreditační komise a stala se jediným zařízením v Karlovarském kraji, které certifikát získalo. Externí certifikát kvality dává pacientům a zaměstnancům najevo, že zdravotnické zařízení poskytuje bezpečnou a kvalitní péči. Nemocnice neustále zvyšuje standardy poskytovaných zdravotnických služeb a to nejen z hlediska moderního vybavení prostor a operačních sálů, ale také se snaží neustále vzdělávat své zaměstnance.

V roce 2015 plánuje zrealizovat v rámci 44. výzvy Regionálního operačního programu Severozápad opravu starého objektu B, který se nachází na přilehlé části pozemku nemocnice, a vytvořit moderní lůžkové pracoviště psychiatrického výzkumu a rehabilitace. Cenový rozpočet je odhadován na 128 milionů korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy