Veletrhy bydlení

6. 2. 2012 15:08
Veletrhy z oblasti stavebnictví a bydlení pomáhají zejména profesionálům v oboru, notnou dávku inspirace i užitečných informací na nich ale naleznou i zájemci o stavbu nového domu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Veletrhy z oblasti stavebnictví a bydlení pomáhají zejména profesionálům v oboru, notnou dávku inspirace i užitečných informací na nich ale naleznou i zájemci o stavbu nového domu. Na veletrzích se většinou prezentují profesionální firmy, které nabízí a prezentují své služby jednotlivcům i větším společnostem. Větší akce bývají i dějištěm tematických soutěží a udílení cen, veletrhy také představují možnost seznámit se s nejmodernějšími trendy a objevy v daném oboru.

Pro stavební a další firmy je účast na veletrzích formou podpory vlastního prodeje i zvyšování renomé značky. Vystavovatelé mají totiž předem zajištěno, že na akci přijde velký počet potenciálních zákazníků, kteří se přímo orientují na jejich problematiku, tedy bydlení a stavbu domu. Nemusí se tak složitě snažit přitáhnout cílovou skupinu, protože veletrh veškerou práci odvede za ně. Internetová prezentace tak ustupuje do pozadí a návštěvníci mají možnost osobně se seznámit s konkrétním výrobkem nebo službou, zeptat se přímo výrobce nebo odborníka na jeho radu a názor.

V České republice se pravidelně koná hned několik zavedených veletrhů o bydlené, které si získaly stálou návštěvnickou základnu a opakují se proto každý rok. Patří mezi ně například specializované akce FOR HABITAT, FOR WOOD, FOR GARDEN nebo FOR FURNITURE. Tyto veletrhy již objevily sílu specializace na určitou oblast problematiky bydlení, a tak pořadatelé přichází s neustále novým zaměřením.

Dalším již tradičním veletrhem je akce Bydlení, která se v roce 2012 dočkala již 18. ročníku v řadě. Jako příklad specializovaného veletrhu lze uvést také Dřevostavby. Již posedmé lákají milovníky ekologického bydlení z přírodního dřeva, věnuje se zejména srubům, roubenkám a také nízkoenergetickým stavbám z masivního dřeva.

Jednotlivé veletrhy se nejčastěji konají na výstavišti v pražských Holešovicích nebo v pražském veletržním areálu Letňany.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Při požáru uprchlického tábora v Jemenu zemřelo nejméně osm lidí

Nejméně osm lidí zemřelo a 170 se zranilo při nedělním požáru zařízení pro uprchlíky v jemenském hlavním městě Saná. Mezi oběťmi jsou migranti i zaměstnanci, počet obětí by ještě mohl stoupnout. Příčiny požáru nejsou zatím zřejmé, uvedla Carmela Godeauová z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). O neštěstí informovaly agentury Reuters a AP.

V budově, která hořela, bylo přibližně 700 lidí, uvedla agentura AP. Více než 90 lidí je zraněno velmi vážně a jsou v péči pracovníků IOM, která v místě také rozdává potraviny. Více než šest let trvající konflikt v Jemenu zapříčinil, že 80 procent obyvatelstva je závislého na humanitární pomoci, připomíná Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy