Veletrhy bydlení

6. 2. 2012 15:08
Veletrhy z oblasti stavebnictví a bydlení pomáhají zejména profesionálům v oboru, notnou dávku inspirace i užitečných informací na nich ale naleznou i zájemci o stavbu nového domu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Veletrhy z oblasti stavebnictví a bydlení pomáhají zejména profesionálům v oboru, notnou dávku inspirace i užitečných informací na nich ale naleznou i zájemci o stavbu nového domu. Na veletrzích se většinou prezentují profesionální firmy, které nabízí a prezentují své služby jednotlivcům i větším společnostem. Větší akce bývají i dějištěm tematických soutěží a udílení cen, veletrhy také představují možnost seznámit se s nejmodernějšími trendy a objevy v daném oboru.

Pro stavební a další firmy je účast na veletrzích formou podpory vlastního prodeje i zvyšování renomé značky. Vystavovatelé mají totiž předem zajištěno, že na akci přijde velký počet potenciálních zákazníků, kteří se přímo orientují na jejich problematiku, tedy bydlení a stavbu domu. Nemusí se tak složitě snažit přitáhnout cílovou skupinu, protože veletrh veškerou práci odvede za ně. Internetová prezentace tak ustupuje do pozadí a návštěvníci mají možnost osobně se seznámit s konkrétním výrobkem nebo službou, zeptat se přímo výrobce nebo odborníka na jeho radu a názor.

V České republice se pravidelně koná hned několik zavedených veletrhů o bydlené, které si získaly stálou návštěvnickou základnu a opakují se proto každý rok. Patří mezi ně například specializované akce FOR HABITAT, FOR WOOD, FOR GARDEN nebo FOR FURNITURE. Tyto veletrhy již objevily sílu specializace na určitou oblast problematiky bydlení, a tak pořadatelé přichází s neustále novým zaměřením.

Dalším již tradičním veletrhem je akce Bydlení, která se v roce 2012 dočkala již 18. ročníku v řadě. Jako příklad specializovaného veletrhu lze uvést také Dřevostavby. Již posedmé lákají milovníky ekologického bydlení z přírodního dřeva, věnuje se zejména srubům, roubenkám a také nízkoenergetickým stavbám z masivního dřeva.

Jednotlivé veletrhy se nejčastěji konají na výstavišti v pražských Holešovicích nebo v pražském veletržním areálu Letňany.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy