Veletrhy bydlení

6. 2. 2012 15:08
Veletrhy z oblasti stavebnictví a bydlení pomáhají zejména profesionálům v oboru, notnou dávku inspirace i užitečných informací na nich ale naleznou i zájemci o stavbu nového domu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Veletrhy z oblasti stavebnictví a bydlení pomáhají zejména profesionálům v oboru, notnou dávku inspirace i užitečných informací na nich ale naleznou i zájemci o stavbu nového domu. Na veletrzích se většinou prezentují profesionální firmy, které nabízí a prezentují své služby jednotlivcům i větším společnostem. Větší akce bývají i dějištěm tematických soutěží a udílení cen, veletrhy také představují možnost seznámit se s nejmodernějšími trendy a objevy v daném oboru.

Pro stavební a další firmy je účast na veletrzích formou podpory vlastního prodeje i zvyšování renomé značky. Vystavovatelé mají totiž předem zajištěno, že na akci přijde velký počet potenciálních zákazníků, kteří se přímo orientují na jejich problematiku, tedy bydlení a stavbu domu. Nemusí se tak složitě snažit přitáhnout cílovou skupinu, protože veletrh veškerou práci odvede za ně. Internetová prezentace tak ustupuje do pozadí a návštěvníci mají možnost osobně se seznámit s konkrétním výrobkem nebo službou, zeptat se přímo výrobce nebo odborníka na jeho radu a názor.

V České republice se pravidelně koná hned několik zavedených veletrhů o bydlené, které si získaly stálou návštěvnickou základnu a opakují se proto každý rok. Patří mezi ně například specializované akce FOR HABITAT, FOR WOOD, FOR GARDEN nebo FOR FURNITURE. Tyto veletrhy již objevily sílu specializace na určitou oblast problematiky bydlení, a tak pořadatelé přichází s neustále novým zaměřením.

Dalším již tradičním veletrhem je akce Bydlení, která se v roce 2012 dočkala již 18. ročníku v řadě. Jako příklad specializovaného veletrhu lze uvést také Dřevostavby. Již posedmé lákají milovníky ekologického bydlení z přírodního dřeva, věnuje se zejména srubům, roubenkám a také nízkoenergetickým stavbám z masivního dřeva.

Jednotlivé veletrhy se nejčastěji konají na výstavišti v pražských Holešovicích nebo v pražském veletržním areálu Letňany.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

před 1 hodinou

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, bez proudu jsou stále tisíce domácností

Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27 tisíc domácností bez elektřiny. Dopoledne se podařilo většinu poruch odstranit, okolo desáté hodiny dopoledne se tak počet míst bez proudu snížil na zhruba 8500 míst, z toho v Pardubickém kraji to bylo asi 4000, v Královéhradeckém 2700 a ve středních Čechách 900.

Na Vysočině je bez proudu dalších 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu společnost E.ON.

Nejčastější příčinnou poruch byl silný vítr lámající stromy a větve, které padaly do vedení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy