Architektura

25. 1. 2012 15:27
Architektura byla vždy nedílnou součástí života, ať už záměrně, nebo mimoděk. V moderní době, kdy je na vzhled kladen stále větší důraz, se z architektury stává jedno z hlavních společenských témat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Nadace dřevo pro život

Architektura byla vždy nedílnou součástí lidského života, ať už záměrně, nebo mimoděk. V moderní době, kdy je na vzhled kladen stále větší a větší důraz, se z architektury stává jedno z hlavních společenských témat. Tento obor je úzce propojen se stavitelstvím, zabývá se nejen projektem stavby, ale i správnou dispozicí, prostorovým řešením a nejnovějšími módními trendy.

Se stoupajícími standardy v problematice bydlení roste i počet zájemců o spolupráci s architektem při stavbě domu. Profesionál totiž vytvoří plán přesně dle přání a představ zákazníka, navíc se skvěle orientuje v oboru, takže dokáže přijít s novými a praktickými radami a nápady. Výhodou je také profesionální dohled nad průběhem stavby, který zaručí skutečně kvalitní výsledky, které budou vyhovovat všem potřebám zákazníků. Architekt může pomoci nejen se stavbou, ale i se zařizováním vnitřních prostor domu. Bytoví architekti se postarají o kreativní, ale zároveň i multifunkční zařízení. Architekt přináší možnost maximálního využití všech dispozic bytu a zvýraznění jeho kladných stránek.

Momentálně se architektura opět vrací ke strohému a jednoduchému urbanismu, vítězí v něm rovné linie a minimum ozdob, o dostatek světla v interiéru se starají velká okna a prosklené plochy. Unifikovaný vzhled lze zjemnit dřevěným nebo kamenným obložením zdí domu, tím se navíc sníží energetická spotřeba domu. Právě ekologická stránka stavebnictví patří k nejdiskutovanějším problémům stavebnictví. Nejžádanější variantou bydlení jsou pasivní, či dokonce nulové domy, u kterých je spotřeba energií snížena na minimum.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Orbán: Fidesz jedná s konzervativci o vytvoření nové frakce v europarlamentu

Maďarská vládní strana Fidesz jedná s konzervativními politickými uskupeními včetně italské strany Liga Mattea Salviniho o vytvoření nové frakce v Evropském parlamentu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení premiéra Viktora Orbána v maďarském rádiu.

Europoslanci Fideszu ve středu opustili poslanecký klub Evropské lidové strany (EPP). Učinili tak v reakci na skutečnost, že klub schválil nová pravidla usnadňující vyloučení maďarských europoslanců, po němž dlouhodobě volala část frakce. Jednalo se o vyústění několikaletého vnitřního sporu největší europoslanecké skupiny, zda má v jejích řadách místo strana, která podle mnohých vzdaluje Maďarsko evropským hodnotám.

Orbán v pátek bez bližších podrobností sdělil, že vede rozhovory s politickými spojenci v Polsku a také v Itálii, kde jedná s exministrem vnitra Salvinim a předsedkyní krajně pravicové opoziční strany Bratři Itálie Giorgiou Meloniovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy