Architektura

25. 1. 2012 15:27
Architektura byla vždy nedílnou součástí života, ať už záměrně, nebo mimoděk. V moderní době, kdy je na vzhled kladen stále větší důraz, se z architektury stává jedno z hlavních společenských témat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Nadace dřevo pro život

Architektura byla vždy nedílnou součástí lidského života, ať už záměrně, nebo mimoděk. V moderní době, kdy je na vzhled kladen stále větší a větší důraz, se z architektury stává jedno z hlavních společenských témat. Tento obor je úzce propojen se stavitelstvím, zabývá se nejen projektem stavby, ale i správnou dispozicí, prostorovým řešením a nejnovějšími módními trendy.

Se stoupajícími standardy v problematice bydlení roste i počet zájemců o spolupráci s architektem při stavbě domu. Profesionál totiž vytvoří plán přesně dle přání a představ zákazníka, navíc se skvěle orientuje v oboru, takže dokáže přijít s novými a praktickými radami a nápady. Výhodou je také profesionální dohled nad průběhem stavby, který zaručí skutečně kvalitní výsledky, které budou vyhovovat všem potřebám zákazníků. Architekt může pomoci nejen se stavbou, ale i se zařizováním vnitřních prostor domu. Bytoví architekti se postarají o kreativní, ale zároveň i multifunkční zařízení. Architekt přináší možnost maximálního využití všech dispozic bytu a zvýraznění jeho kladných stránek.

Momentálně se architektura opět vrací ke strohému a jednoduchému urbanismu, vítězí v něm rovné linie a minimum ozdob, o dostatek světla v interiéru se starají velká okna a prosklené plochy. Unifikovaný vzhled lze zjemnit dřevěným nebo kamenným obložením zdí domu, tím se navíc sníží energetická spotřeba domu. Právě ekologická stránka stavebnictví patří k nejdiskutovanějším problémům stavebnictví. Nejžádanější variantou bydlení jsou pasivní, či dokonce nulové domy, u kterých je spotřeba energií snížena na minimum.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Nejlepším sportovcem Sokola je šermíř Choupenitch, sesadil Orsága

Šermíř Alexander Choupenitch je nejlepším sportovcem Sokola roku 2019. Šestý muž loňského mistrovství Evropy sesadil z trůnu vzpěrače Jiřího Orsága, který anketu České obce sokolské (ČOS) ovládl v posledních třech letech.

Mezi juniorkami do 18 let zopakovala loňské vítězství talentovaná čtvrtkařka Barbora Malíková. Při dnešním vyhlášení Sokola roku 2019 v pražském Tyršově domě byly oceněny i osobnosti z oblasti sportu pro všechny a kulturních aktivit.

Olympionikovi z Ria 2016 Choupenitchovi, který reprezentuje Sokol Brno I, zajistila ocenění vedle úspěchu na kontinentálním šampionátu také sedmá příčka na Grand Prix v Anaheimu. Obhájce trofeje Orság tentokrát skončil druhý.

Malíková, reprezentující Sokol Opava, v roce 2019 uspěla na atletickém mistrovství Evropy juniorů, odkud si odvezla bronzovou medaili. Také úspěšně debutovala v dospělé reprezentaci, když na Evropských hrách v Minsku pomohla ke stříbru ve smíšené štafetě.

Další zprávy