VW Up!

16. 10. 2013 23:42
Volkswagen up! je městským minivozem patřícím spolu se Škodou Citigo a Seatem mii do trojice modelů koncernu Volkswagen.
VW Up!
VW Up! | Foto: Aktuálně.cz

Volkswagen up! je městským minivozem patřícím spolu se Škodou Citigo a Seatem mii do trojice modelů koncernu Volkswagen. Trojčata byla představena v roce 2011 na frankfurtském autosalonu a v témže roce se začala vyrábět v Bratislavě.

Trojice vozů se od sebe liší jen v designových prvcích jednotlivých automobilek, shodné jsou i jednolitrové motory s možností pohonu na CNG. Kombinovaná spotřeba zážehových agregátů nepřesahuje 4,7 l/100 km a CO2 jsou 108 g/km. Hodnoty pro pohon na CNG činí 2,9 l/100 km a 79 g CO2/km. Na autosalonu ve Frankfurtu 2013 byla představena i verze e-up! s elektrickým pohonem.

Volkswagen up! v příplatkové výbavě využívá přenosný tablet maps + more, který lze připevnit na přístrojovou desku a sledovat jeho prostřednictvím data o jízdě (výkon, spotřeba), navigaci, nebo ovládat rádio. VW up! je v prodeji ve tří- a pětidveřové variantě.

Délka: 3 540 mm
Výška: 1 489 mm
Šířka: 1 910 mm
Objem zav. prostoru: 213 l – 913 l / 251 – 959 l (tří-/pětidveřový)
Motory:
Zážehové: 1,0 l (60 k/75 k)
CNG: 1,0 l (68 k)

 

Právě se děje

před 48 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy