VW Up!

16. 10. 2013 23:42
Volkswagen up! je městským minivozem patřícím spolu se Škodou Citigo a Seatem mii do trojice modelů koncernu Volkswagen.
VW Up!
VW Up! | Foto: Aktuálně.cz

Volkswagen up! je městským minivozem patřícím spolu se Škodou Citigo a Seatem mii do trojice modelů koncernu Volkswagen. Trojčata byla představena v roce 2011 na frankfurtském autosalonu a v témže roce se začala vyrábět v Bratislavě.

Trojice vozů se od sebe liší jen v designových prvcích jednotlivých automobilek, shodné jsou i jednolitrové motory s možností pohonu na CNG. Kombinovaná spotřeba zážehových agregátů nepřesahuje 4,7 l/100 km a CO2 jsou 108 g/km. Hodnoty pro pohon na CNG činí 2,9 l/100 km a 79 g CO2/km. Na autosalonu ve Frankfurtu 2013 byla představena i verze e-up! s elektrickým pohonem.

Volkswagen up! v příplatkové výbavě využívá přenosný tablet maps + more, který lze připevnit na přístrojovou desku a sledovat jeho prostřednictvím data o jízdě (výkon, spotřeba), navigaci, nebo ovládat rádio. VW up! je v prodeji ve tří- a pětidveřové variantě.

Délka: 3 540 mm
Výška: 1 489 mm
Šířka: 1 910 mm
Objem zav. prostoru: 213 l – 913 l / 251 – 959 l (tří-/pětidveřový)
Motory:
Zážehové: 1,0 l (60 k/75 k)
CNG: 1,0 l (68 k)

 

Právě se děje

před 49 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy