VW Tiguan

27. 7. 2010 11:54
VW Tiguan je malé SUV. Představen byl roku 2007 na frankfurtském autosalonu.
VW Tiguan
VW Tiguan | Foto: Volkswagen

Volkswagen Tiguan je prvním modelem německé automobilky, který se řadí do kategorií menších sportovních užitkových vozů (SUV). Vyrábí se od roku 2007 a je k dispozici ve třech provedeních: Trend&Fun, Track&Field a Sport&Style.

Délka: 443 a 446 cm
Výška: 260 cm
Šířka: 181 cm
Objem kufru: 470/1510 litrů
Motory:
Benzínové 1, 4 TSI – 2,0 TSI; 150 – 200 koní
Dieselové 2,0 BMT nebo TDI; 110 – 170 koní
Maximální rychlost: 210 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Volkswagen naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy