VW Tiguan

27. 7. 2010 11:54
VW Tiguan je malé SUV. Představen byl roku 2007 na frankfurtském autosalonu.
VW Tiguan
VW Tiguan | Foto: Volkswagen

Volkswagen Tiguan je prvním modelem německé automobilky, který se řadí do kategorií menších sportovních užitkových vozů (SUV). Vyrábí se od roku 2007 a je k dispozici ve třech provedeních: Trend&Fun, Track&Field a Sport&Style.

Délka: 443 a 446 cm
Výška: 260 cm
Šířka: 181 cm
Objem kufru: 470/1510 litrů
Motory:
Benzínové 1, 4 TSI – 2,0 TSI; 150 – 200 koní
Dieselové 2,0 BMT nebo TDI; 110 – 170 koní
Maximální rychlost: 210 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Volkswagen naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy