VW Scirocco

21. 10. 2013 23:31
Volkswagen Scirocco je sportovní kupé vyráběné původně mezi lety 1974-1992. V roce 2008 byla modelová řada obnovena třetí generací.
VW Scirocco 2014.
VW Scirocco 2014. | Foto: volkswagen

Volkswagen Scirocco je sportovní kupé vyráběné původně mezi lety 1974-1992. V roce 2008 byla modelová řada obnovena třetí generací.

VW Scirocco v roce 1974 navázal na sportovní vůz Karmann-Ghia. Design první generace vytvořil legendární Giorgio Giugiaro. Druhá generace nastoupila v roce 1982 a v roce 1992 byla nahrazena modelem Corrado. Scirocco opět ožilo až v roce 2008, kdy se na ženevském autosalonu představila třetí generace s designem vycházejícím z konceptu Iroc.

Scirocco třetí generace inspiroval novými prvky designu sedmou generaci VW Golf. Design, jehož autorem je Walter de Silva, symbolizuje zejména agresivitu a sílu a postupné zvyšování karoserie naznačuje pohyb.

Sportovně laděný je i interiér se sportovními sedadly, matně chromovanými prvky a bíle podsvícenými přístroji. Prostřednictvím dotykové obrazovky lze ovládat navigaci i rozhraní MEDIA-IN, zahrnující připojení USB, Bluetooth a konektor pro iPod 4. generace.

Délka: 4 256 mm
Výška: 1 404 mm
Šířka: 2 080 mm
Objem zav. prostoru: 312 l/1006 l
Motory:
Zážehové: 1.4 TSi (122 k a 160 k) a 2.0 TSi (210 k a 265 k)
Vznětové: 2.0 TDi (140 k a 177 k) a 2.0 TDi (265 k – verze Scirocco R)

 

Právě se děje

před 17 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy